הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 


אתר זוהר החיים הוקם על ידי הרב יוחנן באנון ז"ל 
האתר משומר למען זכרו על ידי מפעל הזוהר העולמי (Ha-Zohar.info) ולימוד הזוהר היומי (DailyZohar.com)

   פרשת בראשית    פרשת נח    פרשת לך לך    פרשת וירא    פרשת חיי שרה    פרשת תולדות    פרשת ויצא
   פרשת וישלח    פרשת וישב    פרשת מקץ    פרשת ויגש    פרשת ויחי    פרשת שמות    פרשת וארא
   פרשת בא    פרשת בשלח    פרשת יתרו    פרשת משפטים    פרשת תרומה    פרשת תצוה    פרשת כי תשא
   פרשת ויקהל    פרשת פיקודי    פרשת ויקרא    פרשת צו    פרשת שמיני    פרשת תזריע    פרשת מצורע
   פרשת אחרי מות    פרשת קדושים    פרשת אמר    פרשת בהר    פרשת בחוקותי    פרשת במדבר    פרשת נשא
   פרשת בהעלותך    שלח לך    פרשת קרח    פרשת חוקת    פרשת בלק    פרשת פינחס    פרשת מטות
   פרשת מסעי    פרשת דברים    פרשת ואתחנן    פרשת עקב    פרשת ראה    פרשת שופטים    פרשת כי תבוא
   פרשת כי תצא    פרשת ניצבים וילך    פרשת האזינו    פרשת זאת הברכה
 
    עמוד הבית
    צור קשר
    תחילת הבריאה
    מבנה העולמות
    ראש השנה
    תם עוונך בת ציון
    הנהגות וסגולות
    אדם
    גאולה
    לאלפים
    חיים על פי הזוהר
    אלול
    24 אלף תלמידי רבי עקיבא
    פתיחת אליהו
    רבי שמעון בר יוחאי
    תיקוןני זוהר חדש
    כללי סודות ורזי התורה
    מעלת עיסוק בזוהר
    מהו צדיק ?
    הליכות אור - נוער וחינוך
    סוד הקפת התיבה
    מפעל הזוהר העולמי
    סוד קליפת נוגה
    נפש, רוח, נשמה..
    הצלת רבי יצחק
    ערב רב
    טעמי המצוות
    קריאת שמע בכוונה
    להידמות לאבות
    ט"ו בשבט
    שבת קודש
    שיויתי השם
    רבי שמעון מבטל מוות
    מעלת הלילה
    חיזוק באמונה
    נטילת ידיים
    רחל
    ויעבור
    יום הכיפורים
    ייחודים בתנועה
    מדרש האותיות
    פרשיות השבוע - וידאו
    סוכות
    צפיחית בדבש
    מעוט הירח
    תלמוד ארץ ישראל
    תפילה בציון רשב"י
    סדר עליית הנשמה
    תמונות
    לב נתיבות עשר מאמרות
    חנוכה
    שיעורי תורה בצ'ט
    ברכות השחר
    סגולות שבת
    מזמור יט - פרוש הזוהר
    מדרש רות - זוהר
    הקדמה 6 מצוות
    שיעורי וידאו - זוהר
    פסח
    שביעי פסח ועומר
    עמלק העייף, ישראל יעף
    מעלת משה רבינו
    משיח
    המלחמה האחרונה 1
    אלפיים שנות תפילה
    מדרשי זוהר
    בראשית תמן - תיקון 48
    שום תשים עליך מלך
    כבד את אביך...
    אידרא זוטא
    יסודות הזוהר
    להשיב את הבן לאב
    נסתם הפתוח ונפתח הסתום
    אנכי ה'
    קריאת זוהר כללית
    שיעורי זוהר בקול
    אלול ושיעורים תשרי
    למה אנחנו כאן?
    רפ"ח
    ממלכת כהנים
    פרשות השבוע
    חגי השנה
    סודת הזוהר
    דרשות הרב בטקסט
    תורה וישראל חד הם
    מפתח החכמה ביראה
    ראשי ישן
    הנהגות הימים
    מבצע ה - 70
    שיעורי עץ החיים
    מחיה המתים
    נבואת פרס אירן
    חיטה ומשיח
    נצח זמן ומקום
    נישואין גירושין
    פורים
    מוצאי שבת
    סוד הפרצופים - בפשט
    מלאכים המלווים
תרומות לברכות בעלון
ובאתר נא להשאיר את נוסח
הברכה.
התרומות מיועדות להחזקת האתר
הדפסת עלוני הזוהר
הכנת סרטי וידאוו ייחודים, שיעורי זוהר 
 

 
 

(כב) שׁוּבוּ בָּנִים שׁוֹבָבִים אֶרְפָּה מְשׁוּבֹתֵיכֶם הִנְנוּ אָתָנוּ לָךְ כִּי אַתָּה יְהֹוָה אֱלֹהֵינוּ:

ייסורים ללא תכלית משל עצמן, ייסורי ה"שבויים", אין מצוה חשובה יותר ממצות פדיון שבויים.

ישנן הנפשות הבלועות אותן נפשות שהחסירו בחייהן, ונדחו, אלו נפשות הדחויות – הם אורו של הקב"ה שנעטף בקליפה ונלקח למקום שבי, למקום הנחש, וכאשר אדם מוכן למסור את כל אשר לו, בין בחיים אלו ובין אחרים, לצורך הצלת אותן הנשמות הדחויות, ידע כי, ייסורים קשים יכולים לתקוף אותו, כי אלו הנשמות הן המחיות את הקליפות, וכל הייסורים, שהן מנת חלקן יפעלו על אותו האדם העוסק בהצלת ופדיון אותן הנפשות האומללות.

אך דעו לכם, אהוביי, כי אין זו בחירה של החומר או השכל החומרי, אדם מגיע להצלת ופדיון הנשמות הללו רק על ידי בחירת הנשמה הנעלמת שלו, כאשר אדם מטהר ומתחטא ומתקדש מתחיל להאיר, האור שלו הינו כמו פנס ביער, כל הברחשים והנחשים נמשכים/חוששים אל האור הזה, וזה שאמר דוד המלך ע"ה בספר תהילים פרק צב :

(ז) איש בער לא ידע וכסיל לא יבין את זאת:

(ח) בפרח רשעים כמו עשב ויציצו כל פעלי און להשמדם עדי עד:

אותם הקליפות, הרשעים מציצים ומסתכלים ורוצים לינוק מאור הקדושה, ואזי "להשמדם עדי עד", כי האדם הקדוש בכוח הקדושה מזמן אליו את הקליפות האחוזות וחיות מהנפשות הבלועות, וכאשר מתקרבים אליו יונק את הניצוץ הקדוש מתוך הקליפות ומרוקן את הקליפה ממקור חיותה.

ואז אחת משתיים, אם האדם חזק בקדושה הוא פודה את הנפש והקליפה נמוגה.

והפך, ח"ו, יונקים ממנו הקליפות והוא עצמו הופך לנפש שבויה, ותוצאות השבי מחשבות זרות, פחד, חרדה דכאון תאוות לא לו, חולשה בקיום מצוות ולימוד התורה וכו'.

ומה התיקון?

ישתבח שמו ויתברך בורא עולם, לא אלמן ישראל – שלח לנו שליחים, צדיקים שגילו לנו תיקון שובבים – שובו בנים שובבים – שורש "שובבים" – שבי, אותם בנים שבוים בקליפה, בכוחות הטומאה, בכפירה וכו' אותם צריך להשיב ע"י ימים מסוגלים שקבעו לנו כפי ראשי תיבות פרשיות השבוע – מפרשת שמות ועד פרשת משפטים:

שמות, וארא, בא, בשלח, יתרו, משפטים – ואלו הן פרשות שחרור העבדים – עם ישראל – ממצרים – כפי הנפשות השבויות במצרים, במקום הצר של בית סוהר הטומאה שאלו ימים המסוגלים לשחרר אותם.

 

איזה תיקונים עושים בימים אלו?

קו האמצע – תיקון מחשבה, שמירת הלשון  -בימים אלו נקבעת תענית דיבור עולמית, כדאי לעקוב אחרי הודעה על התאריך, תיקון תאוות הלב, תיקון היסוד – מספר תיקונים (כל זרע שיצא שלא בקדושה – עונתה, פריה ורביה ולהישמר מהחטא), אפילו שיש תיקונים רבים שהאדם הפרטי במת לא עבר עליהם – יכול להיות שבגלגול קודם עבר עליהם, או מישהו בשורש שלו עבר עליהם והוא משחרר אותו מכלאו ושביו.

את התיקון עורכים במקומות רבים יש פירסומים על התיקונים, ומה צריך להכין לפני = כל התיקונים נעשים בתענית – ואם לא יכול, יפדה תענית במחיר של סעודת עני – אני חושב שזה בערך 20 ₪ לפדיון.

ספר ירמיה פרק ג

(כא) קוֹל עַל שְׁפָיִים נִשְׁמָע בְּכִי תַחֲנוּנֵי בְּנֵי יִשְׂרָאֵל כִּי הֶעֱוּוּ אֶת דַּרְכָּם שָׁכְחוּ אֶת יְהֹוָה אֱלֹהֵיהֶם: - העבירות שבגללן מתארכת הגלות

(כב) שׁוּבוּ בָּנִים שׁוֹבָבִים אֶרְפָּה מְשׁוּבֹתֵיכֶם הִנְנוּ אָתָנוּ לָךְ כִּי אַתָּה יְהֹוָה אֱלֹהֵינוּ: - שבויי העבירות, הנמצאים בשבי הקליפה, יירפאו על ידי התיקון.

(כג) אָכֵן לַשֶּׁקֶר מִגְּבָעוֹת הָמוֹן הָרִים אָכֵן בַּיהֹוָה אֱלֹהֵינוּ תְּשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל: גבעות – אלו הן אימהות ישראל – שרה, רבקה, לאה ורחל, ההרים הם האבות – אברהם יצחק ויעקב.

(כד) וְהַבֹּשֶׁת אָכְלָה אֶת יְגִיעַ אֲבוֹתֵינוּ מִנְּעוּרֵינוּ אֶת צֹאנָם וְאֶת בְּקָרָם אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם: בשת היא הקיפה – הפך שבת קודש, היא שכלאה את נפשות ישראל.

(כה) נִשְׁכְּבָה בְּבָשְׁתֵּנוּ וּתְכַסֵּנוּ כְּלִמָּתֵנוּ כִּי לַיהֹוָה אֱלֹהֵינוּ חָטָאנוּ אֲנַחְנוּ וַאֲבוֹתֵינוּ מִנְּעוּרֵינוּ וְעַד הַיּוֹם הַזֶּה וְלֹא שָׁמַעְנוּ בְּקוֹל יְהֹוָה אֱלֹהֵינוּ: ע"י שנשכב בצום, תענית, תפילה ירפא שבויינו,,,אמן כן יהי רצון

 

 

 
 

צדיקים נמשלים לדגי הים, כפי שהדגים נאספים ואינם צריכים שחיטה, כך פטירתו של צדיק מהעולם היא כפי הכתוב בספר בראשית פרק מט (לג) וַיְכַל יַעֲקֹב לְצַוֹּת אֶת בָּנָיו וַיֶּאֱסֹף רַגְלָיו אֶל הַמִּטָּה וַיִּגְוַע וַיֵּאָסֶף אֶל עַמָּיו :הקב"ה אוסף את הצדיקים כפי הדייג את הדגים, מרוב אהבתו וחמלתו והם נקראים חיים, יעקב לא מת, משה לא מת רבי שמעון בר - יוחאי לא מת, - "אין הנחש ממית, החטא ממית", וכמשמעו אלו הצדיקים ששחטו את היצר הרע בחייהם במסירות נפשם לעבודת הבורא יתברך, לא חסו על גופם, על ממונם וכל דביקותם הייתה ברצונו יתעלה.

 


ספר בראשית פרק מז (כח) וַיְחִי יַעֲקֹב בְּאֶרֶץ מִצְרַיִם שְׁבַע עֶשְׂרֵה שָׁנָה וַיְהִי יְמֵי יַעֲקֹב שְׁנֵי חַיָּיו שֶׁבַע שָׁנִים וְאַרְבָּעִים וּמְאַת שָׁנָה:

הבן איש חי -  הרב יוסף חיים זיע"א (דרשות עמ' נג)

יום של יעקב אע"ה חשוב כשנה, כי הצדיק היום שלו חשוב כשנה של אחרים,.. רוצה לומר כי הימים שלו חשובים לשנים באיכותם מכח עיסוקו בתורה ובמצוות, ועוד כתב (שם) לכל אדם יש יום ויש לילה אבל הצדיק לילותיו נחשבים כימים שגם בלילות קבע עיתים לתורה ושינתו מועטת, ולזה אמר יראת השם תוסיף ימים. עדכ"ל.

"בדרושים ואגדות" לחתם סופר זיע"א,

כתב בפרשת ויחי עמ' מ' -   כל ימי העולם 6000 אלפים שנה, ועשה חשבון כי 17 שנה בהם חי יעקב  כפול 354 ימי השנה הם 6018 ימים ונאמר כי כל יום של יעקב נחשב לשנה הרי שתקן את כל 6000 השנים.

ונלע"ד – כי האדם הרוצה להקרא שלם צריך לחבר ימיו  ולילותיו בעבודת הבורא, "והגית בו יומם ולילה", ואז לילותיו יאירו כימיו, וכל יום יחשב לו כשנה הרי ייתקן כל אשר נפגם, וכל חייו בשמחה, כי אין השכינה שורה במקום עצבות, השכינה נטשה את יעקב באבלו ועצבותו בחסרון בנו, ומיד בהיוודע לו כי חי יוסף, כתוב כי שבה אליו רוחו, השכינה חזרה.

זוהר חלק א דף רכד/א

רבי יהודה פתח ואמר, (ישעיה מב יח) החרשים שמעו והעורים הביטו לראות, החרשים שמעו, אלין בני נשא דלא צייתין למלולי אורייתא, ולא פקחין אודנייהו למשמע לפקודי דמאריהון, והעורים, דלא מסתכלין למנדע על מה אינון קיימין, דהא בכל יומא ויומא כרוזא נפיק וקרי, ולית מאן דישגח. דתניא אינון יומין דבר נש, כד אתברי בההוא יומא דנפק לעלמא, כלהו קיימין בקיומייהו, ואזלין וטאסין בעלמא, נחתין ואזהרן לבר נש כל יומא ויומא בלחודוי, וכד ההוא יומא אתי ואזהר ליה, ובר נש עביד בההוא יומא חובא קמי מאריה, ההוא יומא סליק בכסופא, ואסהיד סהדותא, וקאים בלחודוי לבר. ותאנא, בתר דקאים בלחודוי, יתיב עד דבר נש עביד מניה תשובה, זכה תב ההוא יומא לאתריה, לא זכה, ההוא יומא נחית ואשתתף בהוא רוחא דלבר, ותב לביתיה, ואתתקן בדיוקניה דההוא בר נש ממש, בגין לאבאשא ליה, ודייר עמיה בביתא. ואית דדיורא לטב אי הוא זכי, ואי לאו דיוריה עמיה לביש, בין כך ובין כך אתפקדן אינון יומין וחסרים, ולא עאלין במניינא דאינון דאשתארו..:

 תרגום:
רבי יהודה פתח ואמר(ישעיה מב יח) החרשים שמעו והעורים הביטו לראות, החרשים שמעו, אלו בני אדם שלא מצייתים לדבורי התורה, ולא פוקחים אוזניהם למצוות אדונם, והעורים שלא מסתכלים על מה הם קיימים, בכל יום כרוז יוצא וקורא, ואין מי שמשגיח, ששנינו אלו ימי האדם, כאשר נברא ביום שיצא לעולם, כל הימים שלו קיימים, והולכים ועפים בעולם, יורדים ומזהירים לאדם כל יום ויום לבדו, וכאשר אותו יום בא ומזהיר לאדם והוא עובר על מצוות התורה עולה היום הזה בבושה, ומעיד עדות , ונשאר לבדו בחוץ, יושב עד שהאדם עושה תשובה על אותו יום, ואם עשה תשובה על העבירה שעבר באותו יום וזוכה שאותו היום חוזר למקומו. לא זכה היום הזה יורד בחזרה ומשתתף ברוח החיצונית ושב לביתו (של האדם) וגר איתו בבית (רוחות המזיקים), ואלו ימים החסרים שלא עולים עם האדם בעולם הבא.....
הסבר:, יעקב אבינו שלם בימים, לא החסיר אף יום. השבוע הקרוב פרשת שמות מתחילים עם ישראל הקדושים לעשות "תיקון השובבים", תיקון המסוגל לתקן את הימים שנפגמו בעוונות ואפשר לתקנם, אין דבר העומד בפני התשובה..


 
 

בראשית פרק מח  (ח) וַיַּרְא יִשְׂרָאֵל אֶת בְּנֵי יוֹסֵף וַיֹּאמֶר מִי אֵלֶּה:(ט) וַיֹּאמֶר יוֹסֵף אֶל אָבִיו בָּנַי הֵם אֲשֶׁר נָתַן לִי אֱלֹהִים בָּזֶה וַיֹּאמַר קָחֶם נָא אֵלַי וַאֲבָרֲכֵם:

זוהר פרשת ויחי – רכ"ז עמוד א

וַיַּרְא יִשְׂרָאֵל אֶת בְּנֵי יוֹסֵף וַיֹּאמֶר מִי אֵלֶּה, אָמַר רִבִּי יִצְחָק, הַאי קְרָא קַשְׁיָא, דִּכְתִיב וַיַּרְא יִשְׂרָאֵל, וּכְתִיב וְעֵינֵי יִשְׂרָאֵל כָּבְדוּ מִזּוֹקֶן לֹא יוּכַל לִרְאוֹת, אִי לֹא יוּכַל לִרְאוֹת, מַהוּ וַיַּרְא יִשְׂרָאֵל. אֶלָּא דְּחָמָא בְּרוּחַ קוּדְשָׁא, אִינוּן בְּנֵי יוֹסֵף, דְּאִינוּן יָרָבְעָם וַחֲבֵירָיו. דְּיָרָבְעָם עֲבַד תְּרֵין עֶגְלֵי זָהָב, וְאָמַר (מלכים א יב) אֵלֶּה אֱלֹהֶיךָ יִשְׂרָאֵל. וּבְגִין כָּךְ, מִי אֵלֶּה, מַאן הוּא דְּזַמִּין לְמֵימַר אֵלֶּה אֱלֹהֶיךָ לְטַעֲוָון אָחֳרָן, וּבְגִין כָּךְ וַיַּרְא יִשְׂרָאֵל אֶת בְּנֵי יוֹסֵף.

מִכָּאן, דְּצַדִּיקַיָיא חָמָאן עוֹבָדָא לְמֵרָחוֹק, וְקוּדְשָׁא בְּרִיךְ הוּא מְעַטֵּר לוֹן בְּעִטְרָא דִילֵיהּ, מַה קוּדְשָׁא בְּרִיךְ הוּא חָמֵי לְמֵרָחוֹק, כְּמָה דִכְתִיב, (בראשית א) וַיַּרְא אֱלֹהִים אֶת כָּל אֲשֶׁר עָשָׂה וְהִנֵּה טוֹב מְאֹד, דְּקוּדְשָׁא בְּרִיךְ הוּא חָמָא כָּל עוֹבָדִין, עַד לָא יַעֲבֵד לוֹן, וְכֻלְּהוּ אַעֲבָרוּ קַמֵּיהּ.

כְּגַוְונָא דָא, כָּל דָּרִין דְּעַלְמָא, מִסְּיָיפֵי עַלְמָא, עַד סְיָיפֵי עַלְמָא, כֻּלְּהוּ אִתְעַתָּדוּ וְקָיְימוּ קַמֵּיהּ עַד לָא יֵיתוּן לְעַלְמָא. הֲדָא הוּא דִכְתִיב, (ישעיה מא) קוֹרֵא הַדּוֹרוֹת מֵרֹאשׁ, עַד לָא אִתְבְּרֵי עַלְמָא. בְּגִין דְּכָל נִשְׁמָתִין דְּנָחֲתִין לְעַלְמָא, עַד לָא יֵיחֲתוּן, כֻּלְּהוּ קָיְימֵי קַמֵּיהּ דְּקוּדְשָׁא בְּרִיךְ הוּא, בְּדִיוּקְנָא דְּקָיְימֵי בְּהַאי עַלְמָא, וְאִקְרוּן בִּשְׁמָהָן, דִּכְתִיב, (ישעיה מ) לְכֻלָּם בְּשֵׁם יִקְרָא.

אוּף הָכִי צַדִּיקַיָּיא, קוּדְשָׁא בְּרִיךְ הוּא אַחְמֵי לוֹן כָּל דָּרִין דְּעַלְמָא, עַד לָא יֵיתוּן וְיִשְׁתַּכְּחוּן בְּעַלְמָא. מְנָא לָן מֵאָדָם (דא אדם) דְּהֲוָה קַדְמָאָה. דְּקוּדְשָׁא בְּרִיךְ הוּא אַחְמֵי לֵיהּ כָּל אִינוּן דָּרִין עַד לָא יֵיתוּן, כְּדִכְתִיב, (בראשית ה) זֶה סֵפֶר תּוֹלְדוֹת (אדם). דְּתָנִינָן, אַחְמֵי לֵיהּ, כָּל אִינוּן דָּרִין דְּזַמִּינִין לְמֵיתֵי לְעַלְמָא. וְכֵן לְמשֶׁה, דִּכְתִיב, (דברים לה) וַיַּרְאֵהוּ ה' אֶת כָּל הָאָרֶץ, דְּקוּדְשָׁא בְּרִיךְ הוּא אַחְמֵי לֵיהּ כָּל דָּרִין דְּעַלְמָא, וְכָל אִינוּן מַנְהִיגֵי עַלְמָא, וְכָל שְׁאָר נְבִיאֵי, עַד לָא יֵיתוּן לְעַלְמָא.

אוּף הָכָא, וַיַּרְא יִשְׂרָאֵל אֶת בְּנֵי יוֹסֵף, חָמָא לְמֵרָחוֹק, וְאִזְדַּעְזַע, וְאָמַר מִי אֵלֶּה. וְהַאי קְרָא אַשְׁלִים לִתְרֵין סִטְרִין, לְהַאי סִטְרָא, וּלְהַאי סִטְרָא. וְעַל דָּא אָתִיב יוֹסֵף וְאָמַר, בָּנַי הֵם אֲשֶׁר נָתַן לִי אֱלֹהִים בָּזֶה. וּמְנָא לָן דְּקוּדְשָׁא בְּרִיךְ הוּא אַחְמֵי לֵיהּ בְּרוּחָא דְקוּדְשָׁא. דִּכְתִיב וְהִנִּה הֶרְאָה אֹתִי אֱלֹהִים גַּם אֶת זַרְעֶךָ. גַּם, לְאַסְגָּאָה אִינוּן דְּנָפְקִין מִנֵּיהּ כִּדְקָאֲמָרָן:

תרגום: וַיַּרְא יִשְׂרָאֵל אֶת בְּנֵי יוֹסֵף וַיֹּאמֶר מִי אֵלֶּה. אָמַר רַבִּי יִצְחָק, פָּסוּק זֶה קָשֶׁה, שֶׁכָּתוּב וַיַּרְא יִשְׂרָאֵל, וְכָתוּב וְעֵינֵי יִשְׂרָאֵל כָּבְדוּ מִזֹּקֶן לֹא יוּכַל לִרְאוֹת. אִם לֹא יוּכַל לִרְאוֹת, אָז מַה זֶּה וַיַּרְא יִשְׂרָאֵל? אֶלָּא שֶׁרָאָה בְּרוּחַ הַקֹּדֶשׁ אוֹתָם בְּנֵי יוֹסֵף, שֶׁהֵם יָרָבְעָם וַחֲבֵרָיו, שֶׁיָּרָבְעָם עָשָׂה שְׁנֵי עֶגְלֵי זָהָב וְאָמַר (מלכים-א יב) אֵלֶּה אֱלֹהֶיךָ יִשְׂרָאֵל. וְלָכֵן מִי אֵלֶּה, מִי הוּא שֶׁעָתִיד לוֹמַר אֵלֶּה אֱלֹהֶיךָ לַעֲבוֹדָה זָרָה, וְלָכֵן וַיַּרְא יִשְׂרָאֵל אֶת בְּנֵי יוֹסֵף.

מִכָּאן שֶׁצַּדִּיקִים רוֹאִים מַעֲשֶׂה לְמֵרָחוֹק, וְהַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מְעַטֵּר אוֹתָם בַּעֲטַרְתּוֹ. מָה הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא רוֹאֶה לְמֵרָחוֹק, כְּמוֹ שֶׁכָּתוּב (בראשית א) וַיַּרְא אֱלֹהִים אֶת כָּל אֲשֶׁר עָשָׂה וְהִנֵּה טוֹב מְאֹד, שֶׁהַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא רוֹאֶה כָּל הַמַּעֲשִׂים עַד שֶׁלֹּא עוֹשִׂים אוֹתָם, וְכֻלָּם עוֹבְרִים לְפָנָיו. כְּמוֹ זֶה כָּל דּוֹרוֹת הָעוֹלָם מִסּוֹף הָעוֹלָם וְעַד סוֹף הָעוֹלָם, כֻּלָּם הִתְיַצְּבוּ וְעָמְדוּ לְפָנָיו עַד שֶׁלֹּא יָבֹאוּ לָעוֹלָם. זֶהוּ שֶׁכָּתוּב (ישעיה מא) קֹרֵא הַדֹּרוֹת מֵרֹאשׁ, עַד שֶׁלֹּא נִבְרָא הָעוֹלָם. מִשּׁוּם שֶׁכָּל הַנְּשָׁמוֹת שֶׁיּוֹרְדוֹת לָעוֹלָם, עַד שֶׁלֹּא יָרְדוּ, כֻּלָּם עוֹמְדִים לִפְנֵי הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא בַּדְּמוּת שֶׁעוֹמְדִים בָּעוֹלָם הַזֶּה, וְנִקְרָאִים בְּשֵׁמוֹת, שֶׁכָּתוּב (שם מ) לְכֻלָּם בְּשֵׁם יִקְרָא.

גַּם כָּךְ הַצַּדִּיקִים, הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מַרְאֶה לָהֶם כָּל דּוֹרוֹת הָעוֹלָם עַד שֶׁלֹּא יָבֹאוּ וְיִמָּצְאוּ בָעוֹלָם. מִנַּיִן לָנוּ? מֵאָדָם [זֶה אָדָם] שֶׁהָיָה רִאשׁוֹן, שֶׁהַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא הֶרְאָה לוֹ כָּל אוֹתָם דּוֹרוֹת עַד שֶׁלֹּא יָבֹאוּ, כַּכָּתוּב (בראשית ה) זֶה סֵפֶר תּוֹלְדֹת [אָדָם], שֶׁשָּׁנִינוּ, הֶרְאָה לוֹ כָּל אוֹתָם דּוֹרוֹת שֶׁעֲתִידִים לָבֹא לָעוֹלָם. וְכֵן לְמֹשֶׁה, שֶׁכָּתוּב (דברים לד) וַיַּרְאֵהוּ ה' אֶת כָּל הָאָרֶץ, שֶׁהַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא הֶרְאָה לוֹ כָּל דּוֹרוֹת הָעוֹלָם וְכל אוֹתָם מַנְהִיגֵי הָעוֹלָם וְכָל שְׁאָר הַנְּבִיאִים עַד שֶׁלֹּא יָבֹאוּ לָעוֹלָם. גַּם כָּאן, וַיַּרְא יִשְׂרָאֵל אֶת בְּנֵי יוֹסֵף, רָאָה לְמֵרָחוֹק וְהִזְדַּעְזַע, וְאָמַר מִי אֵלֶּה? וּפָסוּק זֶה מַשְׁלִים לִשְׁנֵי צְדָדִים, לְצַד זֶה וּלְצַד זֶה. וְלָכֵן הֵשִׁיב יוֹסֵף וְאָמַר, בָּנַי הֵם אֲשֶׁר נָתַן לִי אֱלֹהִים בָּזֶה. וּמִנַּיִן לָנוּ שֶׁהֶרְאָה לוֹ הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא בְּרוּחַ הַקֹּדֶשׁ? שֶׁכָּתוּב וְהִנֵּה הֶרְאָה אֹתִי אֱלֹהִים גַּם אֶת זַרְעֶךָ. גַּם - לְרַבּוֹת אוֹתָם שֶׁיָּצְאוּ מִמֶּנּוּ, כְּפִי שֶׁאָמַרְנוּ.

 

 

 
 

 

זוהר פרשת ויחי – מובא רק תרגום והרוצה להחכים ידרים לספר הזוהר ותבוא עליו ברכה... עתיד שבט ראובן

אָמַר רַבִּי שִׁמְעוֹן, עֲתִידִים אוֹתָם בְּנֵי רְאוּבֵן לְעוֹרֵר שְׁנֵי קְרָבוֹת בְּתוֹךְ הָאָרֶץ. בֹּא רְאֵה, כָּתוּב כֹּחִי - בְּגָלוּת מִצְרַיִם. וְרֵאשִׁית אוֹנִי - שֶׁהֵם הָיוּ רִאשׁוֹנִים לַאֲחֵיהֶם לַקְּרָב. יֶתֶר שְׂאֵת - לְגָלוּת אַשּׁוּר, שֶׁמִּשָּׁם גָּלוּ בְּנֵי גָד וּבְנֵי רְאוּבֵן רִאשׁוֹנִים מִכֻּלָּם, וְסָבְלוּ כַּמָּה רָעוֹת, וְכַמָּה עִנּוּיִים סָבְלוּ, וְלֹא שָׁבוּ עַד כָּעֵת.

וְיֶתֶר עָז - לַזְּמַן שֶׁמֶּלֶךְ הַמָּשִׁיחַ יִתְעוֹרֵר בָּעוֹלָם, הֵם יֵצְאוּ וְיַעַרְכוּ קְרָבוֹת בָּעוֹלָם וִינַצְּחוּ, וְיִתְחַזְּקוּ עַל הָעַמִּים, וּבְנֵי הָעוֹלָם יִפְחֲדוּ מֵהֶם וְיִרְתְּתוּ לִפְנֵיהֶם וְיַחְשְׁבוּ לְהִתְגַּבֵּר בַּמַּלְכוּת, וְלֹא יִשָּׁאֲרוּ בָהּ. זֶהוּ שֶׁכָּתוּב פַּחַז כַּמַּיִם אַל תּוֹתַר. מָה הַטַּעַם שֶׁלֹּא יִשָּׁאֲרוּ בָהּ וַאֲפִלּוּ בְּצַד אֶחָד שֶׁל הָעוֹלָם? מִשּׁוּם כִּי עָלִיתָ מִשְׁכְּבֵי אָבִיךָ, שֶׁעֲתִידִים לְהִכָּנֵס וְלַעֲרֹךְ קְרָבוֹת בְּתוֹךְ הָאָרֶץ הַקְּדוֹשָׁה, מִשְׁכְּבֵי אָבִיךָ דַּוְקָא, זוֹ יְרוּשָׁלַיִם.

בֹּא רְאֵה, לְאַרְבַּעַת צִדְדֵי הָעוֹלָם הִתְפַּזְּרוּ בְּנֵי רְאוּבֵן בַּגָּלוּת, כְּנֶגֶד כָּל יִשְׂרָאֵל שֶׁגָּלוּ לַגָּלוּת אַרְבַּע פְּעָמִים בְּאַרְבַּע רוּחוֹת הָעוֹלָם. זֶהוּ שֶׁכָּתוּב כֹּחִי - אֶחָד, וְרֵאשִׁית אוֹנִי - שְׁנַיִם, יֶתֶר שְׂאֵת - שְׁלֹשָׁה, וְיֶתֶר עָז - אַרְבָּעָה. כְּמוֹ כֵן עֲתִידִים הֵם לַעֲרֹךְ קְרָב בְּאַרְבַּע רוּחוֹת הָעוֹלָם וְלִשְׁלֹט בְּקִרְבָּם עַל הַכֹּל, וִינַצְּחוּ עַמִּים רַבִּים וְיִשְׁלְטוּ עֲלֵיהֶם.

פַּחַז כַּמַּיִם אַל תּוֹתַר כִּי עָלִיתָ עַל מִשְׁכְּבֵי אָבִיךָ. כָּאן נִרְמָז עַל הִרְהוּר רִאשׁוֹן שֶׁהָיָה לְיַעֲקֹב בַּטִּפָּה הָרִאשׁוֹנָה בְּרָחֵל, שֶׁאִלְמָלֵא הִרְהוּר שֶׁל אוֹתָהּ טִפָּה הָיָה בִּמְקוֹמָהּ, נִשְׁאָר הָיָה רְאוּבֵן בַּכֹּל, אֲבָל פַּחַז כַּמַּיִם אַל תּוֹתַר כִּי עָלִיתָ מִשְׁכְּבֵי אָבִיךָ. עָלִיתָ - בְּהִרְהוּר אַחֵר, אָז חִלַּלְתָּ וְגוֹ'.

דָּבָר אַחֵר פַּחַז כַּמַּיִם אַל תּוֹתַר - שֶׁהֲרֵי כַּאֲשֶׁר יַעַרְכוּ קְרָב בְּנֵי רְאוּבֵן בָּעוֹלָם וִינַצְּחוּ עַמִּים רַבִּים, לֹא יִשָּׁאֲרוּ בַּמַּלְכוּת, מָה הַטַּעַם? כִּי עָלִיתָ מִשְׁכְּבֵי אָבִיךָ, שֶׁעֲתִידִים לַעֲרֹךְ קְרָב בָּאָרֶץ הַקְּדוֹשָׁה דַּוְקָא, שֶׁכָּתוּב כִּי עָלִיתָ מִשְׁכְּבֵי אָבִיךָ, [זוֹ יְרוּשָׁלַיִם. מִשְׁכְּבֵי?!] מִשְׁכָּב הָיָה צָרִיךְ לִכְתֹּב! אֶלָּא אָבִיךָ, זֶה יִשְׂרָאֵל הַזָּקֵן. מִשְׁכְּבֵי אָבִיךָ וְלֹא מִשְׁכָּב, מִשּׁוּם שֶׁהֲרֵי פַּעֲמַיִם נִבְנְתָה יְרוּשָׁלַיִם, וּפַעַם שְׁלִישִׁית לִזְמַנּוֹ שֶׁל מֶלֶךְ הַמָּשִׁיחַ, וְלָכֵן מִשְׁכְּבֵי אָבִיךָ. וְכָאן הִתְגַּלְּתָה בְּרָכָה, וּמַה שֶּׁהָיָה בְּאוֹתוֹ זְמַן, וּמַה שֶּׁהָיָה כְּשֶׁנִּכְנְסוּ יִשְׂרָאֵל לָאָרֶץ, וּמַה שֶּׁיִּהְיֶה בִּזְמַן מֶלֶךְ הַמָּשִׁיחַ בְּמַעֲשֵׂה רְאוּבֵן.

שִׁמְעוֹן וְלֵוִי אַחִים. אָמַר רַבִּי יִצְחָק, כָּאן אִחֵד אוֹתָם בְּצַד שְׂמֹאל שֶׁל הַשְּׁכִינָה, שֶׁרָאָה מַעֲשִׂים שֶׁל דִּין קָשֶׁה שֶׁלֹּא יָכוֹל הָעוֹלָם לִסְבֹּל. אָמַר רַבִּי יוֹסֵי, הַבְּרָכָה שֶׁלָּהֶם אֵיפֹה הִיא? אָמַר רַבִּי יִצְחָק, שִׁמְעוֹן לֹא רָאוּי לָזֶה, שֶׁרָאָה לוֹ כַּמָּה מַעֲשִׂים רָעִים, וְלֵוִי שֶׁבָּא מִצַּד הַדִּין הַקָּשֶׁה, וּבְרָכָה לֹא תְלוּיָה בּוֹ, וַאֲפִלּוּ כְּשֶׁבָּא מֹשֶׁה לֹא תָלָה בּוֹ בִּרְכָתוֹ, שֶׁכָּתוּב (דברים לג) בָּרֵךְ ה' חֵילוֹ וּפֹעַל יָדָיו תִּרְצֶה. תָּלוּי בַּקָּדוֹשׁ-בָּרוּךְ-הוּא.

בֹּא רְאֵה, כָּתוּב (תהלים קד) זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדַיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדוֹלוֹת. זֶה הַיָּם גָּדוֹל - זוֹ הַשְּׁכִינָה שֶׁעוֹמֶדֶת עַל יַעֲקֹב, כְּשֶׁרָצָה לְהִסְתַּלֵּק מֵהָעוֹלָם. וּרְחַב יָדַיִם - שֶׁהֲרֵי כָּל הָעוֹלָם מִתְמַלֵּא וְנִשְׁלָם וּמִצְטַמְצֵם שָׁם. שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר - שֶׁכַּמָּה מַלְאָכִים עֶלְיוֹנִים וּקְדוֹשִׁים נִמְצְאוּ שָׁם. חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדוֹלוֹת - אֵלּוּ הֵם שְׁנֵים עָשָׂר שְׁבָטִים, בְּנֵי יַעֲקֹב שֶׁנִּמְצְאוּ בָהֶם בִּשְׁלֵמוּת, אֶחָד אַיָּלָה, וְאֶחָד זְאֵב, וְאֶחָד אֲרִי, וְאֶחָד טָלֶה. אָמַר רַבִּי יִצְחָק, אַרְיֵה אֶחָד, וְטָלֶה אֶחָד, אֶחָד זְאֵב, וְאֶחָד גְּדִי, וְכֵן כֻּלָּם, לְהִמָּצֵא חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדוֹלוֹת.

רַבִּי יְהוּדָה אָמַר, הַכֹּל יָפֶה, אֲבָל יְהוּדָה אַרְיֵה וְשִׁמְעוֹן שׁוֹר, וַהֲרֵי פֵּרְשׁוּהָ הַחֲבֵרִים שֶׁהָיוּ מַשְׁגִּיחִים זֶה כְּנֶגֶד זֶה, זֶה מִיָּמִין וְזֶה מִשְּׂמֹאל. לְשׁוֹר שֶׁמַּעֲשָׂיו רָעִים, אָמְרוּ נְצַיֵּר דְּמוּת שֶׁל אַרְיֵה בָּרֶפֶת שֶׁלּוֹ, וְיִסְתַּכֵּל בָּזֶה וְיִפְחַד מִמֶּנּוּ. כָּךְ שִׁמְעוֹן שׁוֹר, יְהוּדָה אַרְיֵה.

שִׁמְעוֹן לֹא זָכָה לִבְרָכוֹת, אֶלָּא הִדְבִּיק אוֹתוֹ מֹשֶׁה לִיהוּדָה. כָּתוּב כָּאן (דברים לג) שְׁמַע ה' קוֹל יְהוּדָה, וְכָתוּב שָׁם (בראשית כט) כִּי שָׁמַע ה' כִּי שְׂנוּאָה אָנֹכִי. אָמַר רַבִּי יְהוּדָה, שִׁמְעוֹן וְלֵוִי, אֲבִיהֶם הֶעֱלָם לְמֹשֶׁה. אָמַר לוֹ רַבִּי יוֹסֵי, מָה הַטַּעַם אֲבִיהֶם הֶעֱלָם לְמֹשֶׁה? אָמַר לוֹ, אַף אָנוּ נַעֲלֵהוּ לַמְּנוֹרָה הַקְּדוֹשָׁה הָעֶלְיוֹנָה.

בָּאוּ וְשָׁאֲלוּ אֶת רַבִּי שִׁמְעוֹן. אָמַר, כַּמָּה חֲבִיבִים דְּבָרִים אֵלּוּ. טָפַח בְּיָדוֹ וּבָכָה. אָמַר, מִי יְגַלֶּה אוֹתְךָ נֶאֱמָן הַקָּדוֹשׁ? הִתְעַלֵּיתָ בְּחַיֶּיךָ עַל בְּנֵי אָדָם, הִתְעַלֵּית בִּפְטִירָתְךָ וְנִסְתְּרָה דְמוּתְךָ. מַפְתְּחוֹת רִבּוֹנְךָ נִמְסְרוּ בְיָדְךָ תָּמִיד.


 

זוהר פרשת ויחי – מובא רק תרגום והרוצה להחכים ידרים לספר הזוהר ותבוא עליו ברכה... יב שבטים ועבודת הלילה

פָּתַח רַבִּי חִזְקִיָּה וְאָמַר, (שמות כח) וְהָאֲבָנִים תִּהְיֶין עַל שְׁמוֹת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל שְׁתֵּים עֶשְׂרֵה - אֵלּוּ אֲבָנִים יְקָרוֹת עֶלְיוֹנוֹת שֶׁנִּקְרָאוֹת אַבְנֵי הַמָּקוֹם, כְּמוֹ שֶׁנֶּאֱמַר (בראשית כח) וַיִּקַּח מֵאַבְנֵי הַמָּקוֹם, וַהֲרֵי פֵּרְשׁוּהָ. וְהָאֲבָנִים עַל שְׁמוֹת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל, כְּמוֹ שֶׁיֵּשׁ שְׁנֵים עָשָׂר שְׁבָטִים לְמַטָּה, כָּךְ גַּם לְמַעְלָה שְׁנֵים עָשָׂר שְׁבָטִים, וְהֵם שְׁתֵּים עֶשְׂרֵה אֲבָנִים יְקָרוֹת, וְכָתוּב (תהלים קכב) שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים וְגוֹ'. עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל - זֶה יִשְׂרָאֵל, סוֹד שֶׁלְּמַעְלָה, וְכֻלָּם לְהוֹדוֹת לְשֵׁם ה', וְעַל זֶה וְהָאֲבָנִים תִּהְיֶין עַל שְׁמוֹת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל.

י"ב שבטים עליונים הם י"ב אלכסונים – תפארת היא ישראל (יעקב) והיא הספירה השישית ונקראת ו' והיא מחוברת ליסוד הנקרא ו' קטן וביחד פעמיים ו' = יב – והאלכסונים הם שמות קודש והם המחברים בין הספירות העליונות לספירות התחתונות ודי בזה...

וּכְמוֹ שֶׁיֵּשׁ שְׁתֵּים עֶשְׂרֵה שָׁעוֹת בַּיּוֹם, כָּךְ יֵשׁ שְׁתֵּים עֶשְׂרֵה שָׁעוֹת בַּלַּיְלָה. בַּיּוֹם לְמַעְלָה, וּבַלַּיְלָה לְמַטָּה. הַכֹּל זֶה כְּנֶגֶד זֶה. הַשְּׁתֵּים עֶשְׂרֵה שָׁעוֹת שֶׁל הַלַּיְלָה הַלָּלוּ מִתְחַלְּקוֹת לִשְׁלֹשָׁה חֲלָקִים, וְכַמָּה מְמֻנֵּי מָגִנִּים עוֹמְדִים תַּחְתֵּיהֶם דְּרָגוֹת עַל דְּרָגוֹת, כֻּלָּם מְמֻנִּים בַּלַּיְלָה, וְנוֹטְלִים טֶרֶף בַּהַתְחָלָה.

וְאָז כְּשֶׁנֶּחֱלָק הַלַּיְלָה, עוֹמְדִים שְׁנֵי [סְתָרִים] סְדָרִים מִצַּד זֶה וּשְׁנֵי סְדָרִים מִצַּד אַחֵר, [וְזוֹ] וְרוּחַ עֶלְיוֹנָה יוֹצֵאת [נוֹשֶׁבֶת] בֵּינֵיהֶם, וְאָז כָּל אוֹתָם הָאִילָנוֹת שֶׁבְּגַן עֵדֶן, כֻּלָּם פּוֹתְחִים בְּשִׁירָה, וְהַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא נִכְנָס בְּגַן עֵדֶן. זֶהוּ שֶׁכָּתוּב אָז יְרַנְּנוּ עֲצֵי הַיָּעַר מִלִּפְנֵי ה' כִּי בָא לִשְׁפֹּט אֶת הָאָרֶץ, כְּמוֹ שֶׁכָּתוּב (ישעיה יא) וְשָׁפַט בְּצֶדֶק דַּלִּים. מִשּׁוּם שֶׁמִּשְׁפָּט נִכְנָס בֵּינֵיהֶם וּמִתְמַלֵּא מִמֶּנָּה [מִמֶּנּוּ] גַּן עֵדֶן.

וְרוּחַ צָפוֹן מִתְעוֹרֶרֶת בָּעוֹלָם, וְחֶדְוָה נִמְצֵאת, וְנוֹשֶׁבֶת אוֹתָהּ הָרוּחַ בְּאוֹתָם בְּשָׂמִים, וְעוֹלִים רֵיחוֹת לְמַעְלָה, וּמִתְעַטְּרִים [וּמִתְעוֹרְרִים] הַצַּדִּיקִים בְּעַטְרוֹתֵיהֶם וְנֶהֱנִים מִתּוֹךְ זִיו הָאַסְפַּקְלַרְיָה הַמְּאִירָה.

אַשְׁרֵיהֶם הַצַּדִּיקִים שֶׁזּוֹכִים לְאוֹתוֹ הָאוֹר הָעֶלְיוֹן, וְאוֹתוֹ הָאוֹר שֶׁל הָאַסְפַּקְלַרְיָה הַמְּאִירָה מֵאִיר לְכָל הַצְּדָדִים, וְכָל אֶחָד וְאֶחָד מֵהַצַּדִּיקִים הַלָּלוּ נוֹטֵל אֶת חֶלְקוֹ כָּרָאוּי לוֹ, וְהָיָה נוֹטֵל [וְכָךְ מֵאִיר] כָּל אֶחָד וְאֶחָד כְּפִי מַעֲשָׂיו שֶׁעָשָׂה בָּעוֹלָם הַזֶּה. יֵשׁ מֵהֶם שֶׁמִּתְבַּיְּשִׁים מֵאוֹתוֹ אוֹר שֶׁנָּטַל חֲבֵרָם יוֹתֵר וּמֵאִיר, וַהֲרֵי פֵּרְשׁוּהָ.

חֶלְקוֹ שֶׁל הַלַּיְלָה, מִכָּאן מַתְחִיל הַלַּיְלָה לְהִכָּנֵס. כַּמָּה שׁוֹמְרֵי הַחֹק מִתְעוֹרְרִים וּמְשׁוֹטְטִים בָּעוֹלָם וּפוֹתְחִים הַסְּגוּרִים, וְאַחַר כָּךְ כַּמָּה מִינִים לְמִינֵיהֶם, כְּמוֹ שֶׁבֵּאַרְנוּ. וְאָז, כְּשֶׁנֶּחֱלַק הַלַּיְלָה, צַד צָפוֹן יוֹרֵד [מֵאִיר הֶאָרָה] מִלְמַעְלָה לְמַטָּה, וְאוֹחֵז בַּלַּיְלָה עַד שְׁנֵי חֲלָקִים שֶׁל הַלַּיְלָה.

אַחַר כָּךְ מִתְעוֹרֵר צַד דָּרוֹם, עַד שֶׁמַּגִּיעַ הַבֹּקֶר, וּכְשֶׁמַּגִּיעַ הַבֹּקֶר אָז הַדָּרוֹם וְהַצָּפוֹן אוֹחֲזִים בּוֹ, וְאָז בָּאִים יִשְׂרָאֵל לְמַטָּה, מַעֲלִים אוֹתָהּ בִּתְפִלּוֹתֵיהֶם וּבַקָּשׁוֹתֵיהֶם לְמַעְלָה, עַד שֶׁעוֹלָה וְנִגְנֶזֶת בֵּינֵיהֶם, וְנוֹטֶלֶת בְּרָכוֹת מֵהָרֹאשׁ [שֶׁל הַמֶּלֶךְ] שֶׁל כָּל הָרָאשִׁים.

אז מתעורר החסד שבעולם – וישכם אברהם בבוקר בבוקר – שכל הלומד תורה בלילה בתפילת נץ החמה נמשך עליו חוט חסד זה...

וּמִתְבָּרֶכֶת מֵאוֹתוֹ הַטַּל שֶׁנִּמְשָׁךְ מִלְמַעְלָה, וּמֵאוֹתוֹ הַטַּל נֶחֱלָק לְכַמָּה צְדָדִים, וְכַמָּה רְבָבוֹת נִזּוֹנִים מֵאוֹתוֹ הַטַּל, וּמִמֶּנּוּ עֲתִידִים לְהַחֲיוֹת הַמֵּתִים. זֶהוּ שֶׁכָּתוּב (ישעיה כז) הָקִיצוּ וְרַנְּנוּ שֹׁכְנֵי עָפָר כִּי טַל אֹרוֹת טַלֶּךָ, טַל מֵאוֹתָם הָאוֹרוֹת הָעֶלְיוֹנִים שֶׁמְּאִירִים לְמַעְלָה.

 

 

 
 
 
 
 
 

בכל לילה עולה הנשמה למעלה ליתן דין וחשבון.

האדם מורכב מיחידות רוחניות -
נפש היא הקשורה אל הגוף מיום היוולדו ועד תחיית המתים במהרה בימינו.
רוח - היא המקשרת את הנפש לנשמה, הרוח עולה ויורדת, היא מאירה את הנפש ע"י מצוות בין אדם לחברו ובין אדם לקב"ה.
נשמה - היא המקשרת את האדם לקב"ה - היא העולם הבא, היא מנהגת את האדם לתכליתו, היא יודעת את תכליתו של האדם, היא יודעת את כל סודות הבריאה והתורה על כל צדדיה.
בכל לילה עולים חלק מהנפש והרוח והנשמה להגיע אל עולם האצילות במקום שאין רע, שם הם מתחדשים, שם הם מקבלים שפע מהבורא.
לא כל אדם זוכה להגיע בכל לילה או בכלל אל עולם האצילות, יש הפרעות בדרך.
במדור זה נסקור בע"ה את דרושי הלילה ומה צריך אדם לעשות כדי לזכות לחידוש הרוחניות - מבחינת "המחדש בכל יום מעשה בראשית" ומה ההבדל בין הנותן ליעף כוח, ובין מלביש ערומים.
למאמר זה נאמר כי חשיבות הכנת השינה היא שתקבע כיצד תנהג הנשמה בלילה.
אחד הכללים והסגולות לשינה והתעוררות להתחדשות מלאה חיוניות וחיות ושמחה - היא קריאת שמע על המיטה.
בכל הסידורים יש סדר מדוייק מה לקרוא לפני השינה.
א. מחילה וסליחה לכל מי שפגע בנו - שאף אחד לא יענש בגללנו.
ב. מחילה מהבורא יתברך על טעויות שעשינו בין בכוונה ובין בשוגג.
ג. סדר קריאת שמע ישראל - כוונות הקריאה אני אכתוב בהמשך בע"ה.
ד. מזמורי הסגולות שמופיעים בסידור.
ה. וידוי אמיתי חוץ מסדר הוידוי - לדבר עם השם על כל מה שעבר עלינו היום, לשמוח במצוות שקיימנו, להצטער על פגיעות שפגענו ולקבל להבא להיות טובים עם עצמינו ועם הסביבה שלנו.

 

אחד, יחיד ומיוחד, השלם והבלתי מושג, ברוך הוא וברוך שמו שברא כל הנבראים בעשרה מאמרות, בעשר ספירות, בארבע עולמות שמו הקדוש, והחסיר מכל בריותיו הקדושים תרי"ג מצוות וענפיהן כדי לזכות אותם בשכר השלמת החסרון ע"י תרי"ג המצוות וענפיהן לעולם נצחי ומאוחד באחדותו. לכל אדם מישראל כתובת ובית, משפחה שורשית עליונה אחוזה בעץ החיים באחד מענפיו הקשורים לגזע שהם שלושת האבות הקדושים שיצרו מציאות שלושה קווים, ימין שהוא החסד, שמאל שהוא הגבורה, ואמצע המאחד את שתי הקצוות שהוא התפארת, ומהם השתלשלו 12 שבטים ולכל שבט תפקיד מיוחד בבניית בנין עד שהוא עולם השכר, עולם הבא. והקב"ה שופט צדק, שכל דרכיו משפט, צדיק וישר הוא, אין עוול אינו ניתן לשוחד או להטות משפטו. בא הזוהר הקדוש ממאור הקדוש רבי שמעון בר יוחאי ומלמד את האדם כיצד להגיע למשפט זכאי, מלמד את סוד התיקון, הזוהר הוא התורה שמלמדת את האדם איך לתקן את חסרונו ואת פגמיו שפגם בכל הגלגולים, היא תורת האצילות היא תורת העולם הנצחי המתוקן שמביאה את האדם להדבק לשורשיו העליונים, לדעת סוד תיקונו וביאתו לעולם הזה, בגוף הזה, למשפחה זו, לעיר זו במידות הטבועות בו וכו', וכאשר אדם עוסק בזוהר וחי את חייו על פי הזוהר הרי הוא מגיע לשורשיו העליונים והם מדריכים ומסייעים לו לתקן את חלק תרי"ג מצוות שהוא חסר, ולכל אחד חסרון אחר, לא דומה תיקון של פלוני לתיקון של אלמוני, וזאת יכול לעשות כאשר נדבק בדרך אבותיו בשורשיו העליונים, הזוהר מאיר באדם כאשר הוא מכין את עצמו ככלי לקבל השפע שנמצא בכח נשמתו, כאשר הוא הופך להיות סביל לרוחניות בטהרה, בשמירת ברית היסוד, ברית הלשון, וברית העיניים, מקיים הלכות קלה כחמורה בדרך מסורת מנהג אבותיו, שבטו, עדתו, מנהיג עצמו ובני ביתו לחומרות של קדושה וטהרה, נטילת ידיים ליד המיטה, תפילה בנץ החמה, לאחר טבילה במקוה טהרה, תפילה ללא קיצורים, תפילה בציבור קבוע וקדוש, במקום שאין מחלוקת, במקום שאין דיבורי חול במקום שפעיל בלימוד תורה, בתלמידי חכמים. וזה פרשת "במדבר" - גימטריה רמ"ח, כאשר האדם שם עצמו כמדבר, ריק מכל גשמיות, נאבק בכל כוחות הטומאה שהם הנחשים והעקרבים הנמצאים במדבר ומנסים למנוע ממנו לקיים רמ"ח מצוות עשה, שהם חרבות המקצצות בכוחות הטומאה ומשחררות את השכינה משביה ומעלה בכל מצוה ובכל תפילה את ניצוצות השכינה להיכל המלך לתקן אותה. וכאשר הוא מעלה את השכינה ומכוון כפי שמלמד הזוהר לייחד את השכינה הקדושה עם בעלה שהוא הקב"ה, אזי נפתחים לו כל שערי המלך והוא מבקש ומקבל כל צורכו להמשך בניית בנין עד נצחי לעולם הנצח, שכל רצונו של האדם יהיה שהקב"ה יזכה אותו בעוד מצוה, בעוד חסד, בעוד תפילה זכה, וכל שפע זה שמגלה לנו רשב"י ע"ה מצוי בזוהר הקדוש, וכאשר האדם מרגיל עצמו לחשוב "זוהר", לחיות "זוהר" אזי הכל זה זוהר ומאיר ומשמח ומדביק את האדם וכל סביבתו בשמחה של קדושה אותה הוא מעביר לבניו, ולבני בניו עד לגאולה ב.ב.א.כ.י.ר


 
 
בֹּא רְאֵה, כְּשֶׁיּוֹצֵא בֶּן אָדָם לַדֶּרֶךְ, יְסַדֵּר תְּפִלָּה לִפְנֵי רִבּוֹנוֹ כְּדֵי לְהַמְשִׁיךְ עָלָיו שְׁכִינָה, וְאַחַר כָּךְ יֵצֵא לַדֶּרֶךְ, וְיִמְצָא זִוּוּג הַשְּׁכִינָה לִגְאֹל אוֹתוֹ בַּדֶּרֶךְ וּלְהַצִּילוֹ בְּכָל מַה שֶּׁיִּצְטָרֵךְ.
 

התורה מתקנת את מידות האדם

 

יִשָּׂשכָר חֲמֹר גָּרֶם רֹבֵץ בֵּין הַמִּשְׁפְּתָיִם. אָמַר רַבִּי אֶלְעָזָר, וְכִי יִשָּׂשכָר נִקְרָא חֲמוֹר? אִם מִשּׁוּם שֶׁהִשְׁתַּדֵּל בַּתּוֹרָה, נִקְרָא לוֹ סוּס אוֹ אַרְיֵה אוֹ נָמֵר, לָמָּה חֲמוֹר? אֶלָּא אָמְרוּ, מִשּׁוּם שֶׁחֲמוֹר נוֹשֵׂא מַשָּׂא, וְלֹא בוֹעֵט בַּאֲדוֹנוֹ כְּמוֹ שְׁאָר הַבְּהֵמוֹת, וְאֵין בּוֹ גַּסּוּת הָרוּחַ, וְלֹא חוֹשֵׁשׁ לִשְׁכַּב בְּמָקוֹם מְתֻקָּן. אַף כָּךְ יִשָּׂשכָר, שֶׁהִשְׁתַּדְּלוּתוֹ בַּתּוֹרָה, נוֹטֵל מַשָּׂא הַתּוֹרָה, וְלֹא בוֹעֵט בַּקָּדוֹשׁ-בָּרוּךְ-הוּא, וְאֵין בּוֹ גַּסּוּת הָרוּחַ, כְּמוֹ הַחֲמוֹר שֶׁלֹּא חוֹשֵׁשׁ לִכְבוֹדוֹ אֶלָּא לִכְבוֹד רִבּוֹנוֹ [רַבּוֹ]. רֹבֵץ בֵּין הַמִּשְׁפְּתָיִם, כְּמוֹ שֶׁאָמַרְנוּ (אבות פ"ו) וְעַל הָאָרֶץ תִּישַׁן, וְחַיֵּי צַעַר תִּחְיֶה, וּבַתּוֹרָה אַתָּה עָמֵל.

 

התורה מצילה את האדם מרדיפה אחרי עולם החומר.

 

דָּבָר אַחֵר יִשָּׂשכָר חֲמֹר גָּרֶם רֹבֵץ וְגוֹ' - פָּתַח וְאָמַר, (תהלים כז) לְדָוִד ה' אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָע ה' מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד. כַּמָּה חֲבִיבִים הֵם דִּבְרֵי הַתּוֹרָה, כַּמָּה חֲבִיבִים אוֹתָם שֶׁמִּשְׁתַּדְּלִים בַּתּוֹרָה לִפְנֵי הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא, שֶׁכָּל מִי שֶׁמִּשְׁתַּדֵּל בַּתּוֹרָה, לֹא פוֹחֵד מִפִּגְעֵי הָעוֹלָם, שָׁמוּר הוּא לְמַעְלָה, שָׁמוּר הוּא לְמַטָּה. וְלֹא עוֹד, אֶלָּא שֶׁכּוֹפֵת כָּל פִּגְעֵי הָעוֹלָם וּמוֹרִיד אוֹתָם לְעֹמֶק תְּהוֹם רַבָּה.

 

התורה מסלקת את כל המזיקים – חרדה, ידון, דכאון – הכל מסתלק בזכות תורה.

 

בֹּא רְאֵה, בְּשָׁעָה שֶׁנִּכְנָס הַלַּיְלָה, הַפְּתָחִים נִסְתָּמִים, וּכְלָבִים וַחֲמוֹרִים שׁוֹרִים וּמְשׁוֹטְטִים בָּעוֹלָם, וְנִתֶּנֶת רְשׁוּת לְהַשְׁחִית, וְכָל בְּנֵי הָעוֹלָם יְשֵׁנִים בְּמִטּוֹתֵיהֶם, וְנִשְׁמוֹת הַצַּדִּיקִים עוֹלוֹת לְהִתְעַנֵּג לְמַעְלָה. כְּשֶׁמִּתְעוֹרֶרֶת רוּחַ צָפוֹן וְנֶחֱלָק הַלַּיְלָה, הִתְעוֹרְרוּת קְדֻשָּׁה מִתְעוֹרֶרֶת בָּעוֹלָם, וְזֶה נֶאֱמַר בְּכַמָּה מְקוֹמוֹת.

אַשְׁרֵי חֶלְקוֹ שֶׁל אוֹתוֹ אָדָם שֶׁעוֹמֵד בְּאוֹתָהּ שָׁעָה וּמִשְׁתַּדֵּל בַּתּוֹרָה. כֵּיוָן שֶׁהוּא פּוֹתֵחַ בַּתּוֹרָה, אֶת כָּל אוֹתָם הַמִּינִים הָרָעִים הוּא מַכְנִיס לְנֶקֶב תְּהוֹם רַבָּה, וְכוֹפֵת אֶת הַחֲמוֹר, וּמוֹרִידוֹ בַּשָּׂרִים שֶׁתַּחַת הֶעָפָר שֶׁל זֻהֲמַת הַקֶּשֶׁר.

מִשּׁוּם כָּךְ יִשָּׂשכָר, שֶׁהִשְׁתַּדְּלוּתוֹ בַּתּוֹרָה, כּוֹפֵת אֶת הַחֲמוֹר וּמוֹרִיד אוֹתוֹ מֵאוֹתוֹ גֶּרֶם הַמַּעֲלוֹת, שֶׁהוּא עוֹלֶה לְהַזִּיק לָעוֹלָם, וְשָׂם מְדוֹרוֹ בֵּין הַמִּשְׁפְּתָיִם, בֵּין זֻהֲמַת הַשָּׂרִים שֶׁבֶּעָפָר.

 

התורה מלמדת את האדם להיות – עבד לשם יתברך

 

בֹּא רְאֵה מַה כָּתוּב, וַיַּרְא מְנֻחָה כִּי טוֹב וְאֶת הָאָרֶץ כִּי נָעֵמָה וַיֵּט שִׁכְמוֹ לִסְבֹּל וַיְהִי לְמַס עֹבֵד. וַיַּרְא מְנֻחָה כִּי טוֹב - זוֹ תּוֹרָה שֶׁבִּכְתָב. וְאֶת הָאָרֶץ כִּי נָעֵמָה - זוֹ תּוֹרָה שֶׁבְּעַל פֶּה. וַיֵּט שִׁכְמוֹ לִסְבֹּל - לִסְבֹּל עֹל הַתּוֹרָה וְלִדְבֹּק בָּהּ יָמִים וְלֵילוֹת. וַיְהִי לְמַס עֹבֵד - לִהְיוֹת עוֹבֵד אֶת הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא וְלִדְבֹּק בּוֹ וּלְהַתִּישׁ אֶת עַצְמוֹ בָּהּ.

 

 

 

  


הָרוֹצֶה לְהִנָּצֵל מִקְּלִפַּת הָעֵרֶב רַב מוּכְרַח לַעֲסֹק בַּזֹּהַר הַקָּדוֹשׁ, כְּתֵּבַת נֹחַ שֶׁהִצִּילָה מֵהַמַּבּוּל

וְאִנּוּן עֵרֶב רַב רַשִּׁיעַיָּיא, [וְאוֹתָם הָרְשָׁעִים שֶׁמֵּהָעֵרֶב רַב] דְּיִתְקַיָּים בְּהוּ בְּהַהוּא זִמְנָא, [יִתְקַיֵּם בָּהֶם לִפְנֵי בִּיאַת הַמָּשִׁיחַ הַכָּתוּב:] (דָּנִיֵּאל יב) יִתְבָּרְרוּ וְיִתְלַבְּנוּ וְיִצָּרְפוּ רַבִּים וְהִרְשִׁיעוּ רְשָׁעִים. [שֶׁאָז יִהְיֶה בֵּרוּר גָּמוּר בְּיִשְׂרָאֵל] יִתְלַבְּנוּ: אִינּוּן מָארֵי מִשְׁנָה. [אֵלּוּ בַּעֲלֵי הַמִּשְׁנֶה שֶׁיִּתְבָּרְרוּ עַל יְדֵי לִמּוּד הַתּוֹרָה] וְיִצָּרְפוּ: אִנּוּן זַרְעָא קַדִישָׁא דִּשְׁאַר עַמָּא. [וְזֶרַע הַקָּדוֹשׁ שֶׁל שְׁאַר הָעָם יִתְבָּרְרוּ עַל יְדֵי מִצְווֹת וּמַעֲשִׂים טוֹבִים וּצְדָקָה] הֲדָא הוּא דִכְתִיב, (זְכַרְיָה יג) וּצְּרַפְתִּים כִּצְּרוֹף אֶת הַכֶּסֶף. [דְּהָיְינוּ עַל יְדֵי כֶּסֶף שֶׁנּוֹתְנִים לִצְדָקָה] וְהִרְשִׁיעוּ רְשָׁעִים, אִנּוּן עֵרֶב רַב. [וְאֵלּוּ הָעֵרֶב רַב יָצְאוּ מִכְּלָל יִשְׂרָאֵל]

וְהַמַשְׂכִּילִים יָבִינוּ (דָּנִיֵּאל יב), אִנּוּן מָארֵי קַבָּלָה, [וְהַמַּשְׂכִּילִים הֵם אֵלּוּ שֶׁעוֹסְקִים בְּסוֹדוֹת הַתּוֹרָה] דְּאִתְּמַר בְּהוֹן (דָּנִיֵּאל יב) וְהַמַשְׂכִּילִים יַזְהִירוּ כְּזֹהַר הָרָקִיעַ. אִלֵּין אִנּוּן דְּקָא מִשְׁתַּדְּלִין בְּזֹהַר דָּא, דְּאִקְרֵי סֵפֶר הַזֹּהַר, [אֵלּוּ הֵם הַצַּדִּיקִים שֶׁעוֹסְקִים בְּאוֹר הַזֶּה הַנִּקְרָא סֵפֶר הַזֹּהַר] דְּאִיהוּ כְּתֵּבַת נֹחַ, [שֶׁהוּא כְּתֵּבַת נֹחַ שֶּׁמַּצִּיל מֵהַמַּבּוּל] דְּמִתְכַּנְּשִׁין בָּהּ שְׁנַיִם מֵעִיר, וְשֶׁבַע מִמַּלְכוּתָא. וּלְזִמְנִין אֶחָד מֵעִיר, וּשְׁנַיִם מִמִּשְׁפָּחָה. [שֶׁכְּמוֹ שֶׁלֹּא כֻּלָּם זָכוּ לְהִכָּנֵס לַתֵּבָה לִפְנֵי הַמַּבּוּל, כָּךְ רַק הַזְּרִיזִים וְהַמַּשְׂכִּילִים יִזְכּוּ לְהִנָּצֵל עַל יְדֵי הַזֹּהַר הַקָּדוֹשׁ, כִּי הַזְּמַן קָצֵר, כְּמוֹ שֶׁכָּתוּב בְּמַלְאֲכֵי (פֶּרֶק ג' פָּסוּק א') הִנְנִי שֹׁלֵחַ מַלְאָכִי וּפִנָּה דֶרֶךְ לְפָנָי וּפִתְאֹם יָבֹא אֶל הֵיכָלוֹ הָאָדוֹן אֲשֶׁר אַתֶּם מְבַקְשִׁים וּמַלְאַךְ הַבְּרִית אֲשֶׁר אַתֶּם חֲפֵצִים הִנֵּה בָא אָמַר ה' צְבָקוֹת] דִּבְהוֹן [בְּאֵלּוּ שֶׁיִּזְכּוּ לַעֲסֹק בַּזֹּהַר הַקָּדוֹשׁ] יִתְקַיֵּם (שְׁמוֹת א) כָּל הַבֵּן הַיִּלּוֹד הַיְּאוֹרָה תַּשְׁלִיכוּהוּ. [לִהְיוֹת בִּבְחִינַת בָּנִים וּמֵהָרִאשׁוֹנִים לְקַבֵּל פְּנֵי מָשִׁיחַ צִדְקֵנוּ, בִּמְהֵרָה בְּיָמֵינוּ] וְדָא אוֹרָה דְּסִפְרָא דָּא, וְכֹלָּא עַל סִיבָּה דִּילָךְ. [וְזֶה הָאוֹר שֶׁל סֵפֶר זֹּהַר הַקָּדוֹשׁ יָאִיר בְּנִשְׁמוֹתֵיהֶם, וְכָל זֶה בִּזְכוּת הָרַשְׁבִּ"י הַקָּדוֹשׁ].

(זֹּהַר הַקָּדוֹשׁ פָּרָשַׁת בְּהַעֲלוֹתְךָ, רַעֲיָא מְהֵימְנָא דַּף קנג: – וְעַיֵּן תִּקּוּנֵי זֹּהַר תִּקּוּן כ"א עַמּוּד נג-נד).


זוהר, שאפשר לראות, לשון הזוהר, תא חזי - ראה,

הנה ימים באים ואור הזוהר מתרגש ובא לכל עם ישראל, קטנים וגדולים עוסקים בזוהר הקדוש, במספר מקומות סיימו ילדים בני תשע את כל הזוהר עם אביהם. 

לזוהר תכונה מיוחדת שאין לה שותפים, הזוהר ממכר, מדבק, מלמד יראת החטא ונקיון הנשמה, מסלק יגון ואנחה, משרה בטחון, מלמד להכיר את בורא עולם, להדבק בו לאהוב אותו, להתפלל אליו לדבר איתו. הזוהר מלמד על ההשגחה הפרטית, לומדי הזוהר מלומדי ניסים גלויים, בקשתם מתמלאת לאלתר, אין להם צער ושעבוד החומר, יש להם תחושת שובע גשמי, ורעב רוחני ללמוד עוד, הזוהר קיים בכל התורה, במקרא, במשנה בגמרא ובספרי ההלכה והמוסר, הזוהר הוא כמו אבא שהוא גם רב הוא מלמד את האדם ללא צורך במורים רבים, אין צורך במפרשים, הוא מלמד את מהלך חיות הקודש גם כשטועים הם הלוך ושוב ורצוא כי כך דרך הקודש למצוא את הדלת ולא לשבור קירות, הזוהר מלמד היכן דלת ומהו הצופן לכל מנעול, כל השערים נפתחים ללומדי הזוהר, בזוהר אין קושיות ומחלוקות יש שלימות אחידה בבורא עולם יחיד ומיוחד. זוהר מלמד את דרך הטהרה לכל אדם בפרטות שלו. לרצות להיות שליח לבורא עולם, לאהוב את כולם, לא לכעוס, הזוהר מקרב רחוקים.

חיים על פי הזוהר
עיקר רצוננו באתר זה להגביר את כוחו של הזוהר הקדוש שבו הבטיח לנו אליהו הנביא כי בזכות התעסקות בספר הזוהר נזכה לגאולה ברחמים, ודרכו של רבי שמעון בר יוחאי, ראש הצדיקים בגן עדן, המופיע בחלומותיהם של רבים המתחילים ללכת בדרכו, שהיא מסירות נפש מוחלטת לקב"ה ולתורה הקדושה, לדעת סוד הפרצופים העליונים ולייחדם להמשיך השפע מפרצוף לפרצוף ומעולם לעולם עד הנקודה שלנו בכדי להעלות את ניצוצות הקדושה ואת חלקי השכינה חזרה לעולמות הקדושה.  ודע כי עיקר תפקידו של הזוהר להאיר לנו בדור האחרון כפי שאמר בתיקוני זהר דף כד/א "כד יתגלי לתתא בדרא בתראה בסוף יומיא, ובגיניה וקראתם דרור בארץ וגומר:" שיתגלה ספר הזוהר בדור האחרון ובגללו וקראתם דרור בארץ, שהזוהר הוא יציאה משעבוד החומר לחרות ודרור הרוח. כך לפי כל סימני הגאולה שהודיעו לנו, כי החשיכה גברה, ואין איתנו עוד מי יודע, ואנחנו כצאן ללא רועה, כל דאלים גבר, ובא אור הזוהר מסלק החשיכה ומלמד אותך לבנות מקדש לקב"ה והוא ישכון בתוכך ממש לא רק מסביבך, והברכה תשרה בביתך ועל שולחנך כשאתה מדבר עם הקב"ה דברי תורה, ואתה רץ לבית הכנסת להיות מעשרה ראשונים המקבלים פני שכינה, וקם בלילה ללמוד תורה, ומחמיר על עצמך ולא על הסובבים אותך, ושומר על טהרה, וטובל במקווה, ומצטער על גלות השכינה ורץ לקרב רחוקים, ומשתף את העניים בכל השפע שהקב"ה מעניק לך, בין שפע רוחני של חכמת התורה, שעסק התורה סגולה לכל הבעיות, ואדם שיודע ללמוד תורה ומקבל שפע מחכמת התורה שהיא עץ החיים חייב להעביר אל יתר אחיו את התורה הקדושה. ומי שמקבל שפע גשמי, שניתן לך כדי להגביר את החסדים בעם ישראל, להמשיך השפע לנזקקים, לחולים, לעניים, להחזיק לומדי תורה, להפיץ ספרי תורה בחינם, לפתוח תלמודי תורה ומדרשות. אלו שני סוגי הצדיקים, האחד בשפע הרוחני שמקבל ומעבירו הלאה, והשני בשפע גשמי להרבות החסד, ושניהם הם כפי צינור המעביר מים מנקודה שהיא הקב"ה לנקודה הבאה שהיא הנצרכים ברוחניות ובגשמיות, ואז הוא צינור נקי ונקרא צדיק, ואילו ח"ו מקבל השפע שומר לעצמו אזי הצינור נסתם ומזדהם ונקרא רשע ח"ו והם כפי שהזוהר מסביר לנו את מלחמת החורמה שיש לנו עם הערב רב , נג"ע ר"ע (נפילים, גיבורים עמלקים, רפאים, ענקים), שכל תכליתם היא להרחיק אותנו מהאמונה בבורא עולם, הם מפריעים לנו ברוחניות, מחשבות זרות, בילבולים, עצבות, דכאון וכו', ובגשמיות בטכנולוגיה חדשה, בטלפונים ומסכי "פלזמה", בעיתונים, בפרסומות ועוד בישין מרעין שרק מרחיקים אותנו מעבודת השם, מבניית המקדש, מעשיית המנורה בעלת שבע קנים שזה סוד התפילה,להבריח מהקצה של הטומאה את ניצוצות הקדושה לקצה הקדושה כפי שעשה השלם באדם, יעקב אבינו, להתפלל בדביקות, להרחיק את כל המסיטים והמקטרגים בתפילה, לבקש בתפילה על כל ישראל, גם אלו שעדיין לא גילו את אורו של הקב"ה, וזה כל מה שהעלון הזה מנסה להביא זעיר קטן מעוצמתו של הזוהר הקדוש, ושל הצדיק רבי שמעון בר יוחאי לעסוק בו ובתורתו, וכל המנסה להפריד אותך מהתורה הקדושה הרי הוא הערב רב - הבדל ממנו.


זהר חדש   -   שיר השירים

מאמר חכמתא דאצטריך ליה לבר נש

זכאין כל אינון דמשתדלי באורייתא, למנדע בחכמתא דמאריהון, ואינון ידעי ומסתכלין ברזין עילאין. בגין דכד ב"נ נפיק מהאי עלמא, בהא אסתלקו מניה כל דינין דעלמא. ולא עוד, אלא דפתחין ליה תליסר תרעי דרזי דאפרסמונא דכיא, דחכמתא עילאה תלייא בהו: (זכאים כל אלו המשתדלים בתורה, לדעת בחכמה של רבונם, ואלו יודעים ומסתכלים בסודות העליונים, מכיון שכאשר נפטר בן אדם מהעולם, בזה(חכמת הסוד) מסתלקים ממנו כל הדינים של העולם, ולא עוד, אלא נפתחים לפניו שלוש עשרה שערי אפרסמון טהור שהחכמה העליונה תלויה בהם (שלושה עשרה מידות  הרחמים שמשתלשלים מכתר עליון לחכמה - דיקנא דאריך אנפין לאבא)

 ולא עוד, אלא דקב"ה חקוק ליה בההוא פורפירא, דכל דיוקנין גליפין תמן. וקב"ה אשתעשעא ביה בגן עדן, ואחסין תרין עלמין, עלמא דא ועלמא דאתי: ולא עוד, אלא הקב"ה חקוק לו במלבוש, שכל הפרצופים גלופים בהם, והקב"ה משתעשע בו בגן עדן ויורש שני עולמות העולם הזה והעולם הבא.

 חכמתא דאצטריך ליה לבר נש. חד, למנדע לאסתכלא ברזא דאמריה. וחד, למנדע ליה לגופיה, ולאשתמודע מאן איהו. ואיך אתברי. ומאן אתי. ולאן יהך. ותיקונא דגופא, היאך ותתקן. והיאך איהו זמין למיעל בדינא קמי מלכא דכולא: החכמה שנצרך לה האדם, אחד לדעת להסתכל בסודות אמרי התורה, ואחד לדעת גופי התורה (הלכות), ולהכיר מה הוא (האדם) ואיך נברא, ומאין בא (מה שורשר), ולאן הולך, ותיקון הגוף (נפש), איך נתקן, ואין יעלה לדין לפני מלך הכל.

 וחד, למנדע ולאסתכלא ברזין דנשמתיה. מאי היא האי נפש דביה, ומאן אתיא, ועל מה אתי בהאי גופא טפה סרוחה, דהיום כאן ומחר בקבר. וחד לאסתכלא בהאי עלמא, ולמנדע עלמא דאיהו ביה, ועל מה יתתקן. ולבתר, ברזין עילאין דעלמא דלעילא, לאשתמודעא למאריה. וכל דא יסתכל בר נש מגו רזין דאורייתא: ואחד לדעת להסתכל ולהתבונן בסודות הנשמה, מה היא, והנפש שבו, ומאין באה, ועל מה באה בזה הגוף של הטיפה הסרוחה, שהיום כאן ומחר בקבר, ואחד להסתכל ולהתבונן בזה העולם שהוא נמצא בו איך נתקן ונעשה, ולבסוף, בסודות העליונים של העולם הבא לדעת ולהכיר בוראו, וכל זאת יכול האדם לדעת מתוך ופנים סודות התורה. ת"ח, כל מאן דאזיל לההוא עלמא בלא ידיעה, אפילו אית ביה עובדין טבין סגיאין, מפקין ליה מכל תרעי דההוא עלמא: בוא וראה, כל מי שהולך לעולם הבא בלא ידיעתו, אפילו יש לו מעשים טובים רבים, מוציאים וסוגרים בפניו את כל השערים של העולם הבא.

על כך אמר אם לא תדעי לך היפה בנשים - אם לא תדע הנשמה את סודות העולם הבא - צאי לך בעקבות הצאן - כפי הבהמה שאינה יודעת.

רמב"ם יד החזקה - הלכות יסודי התורה פרק ד "ואני אומר שאין ראוי לטייל בפרדס אלא מי שנתמלא כריסו לחם ובשר ולחם ובשר הוא לידע האסור והמותר וכיוצא בהם משאר המצות."

ונכונים דברי הרמב"ם, אם נתבונן בפשט המילים, הרי שאדם צריך ולהשביע כרסו, בבשר ולחם, לכן חייב ללמוד הלכות, וגמרא ומשנה ומוסר, אולם זה אוכל, וכמה אדם יכול לאכול בשר ולחם כל יום??? יש דבר נוסף שבלעדיו האדם יגווע וימות מיד אם לא יעסוק בו, וזהו אויר, חמצן לנשום ולנשוף  - אויר, אור י, אור בגימטריה רז - סוד, י ליודעים הינה האות של החכמה, על כן חייב אדם לעסוק כל היום והלילה כפי שהוא נושם בחכמה העליונה שגילה רשב"י בזהר, כפי שאם אדם לא נושם אזי הוא ח"ו מת, כך אם לא עוסק בחכמה הזו נקרא "מת", ואין מיתה אלא עוני, ואין עוני אלא עוני מתורה על צדדיה, פרד"ס.

 


הבטחת אליהו הנביא

הבטיח לנו אליהו הנביא כי בזכות התעסקות בזוהר הקדוש נצא מהגלות ברחמים, כתבו לנו רבותינו לגרוס ולעסוק בזוהר לקרב את הגאולה, הזוהר הינו החרב המקצצת את הטומאה והיצר הרע, הזוהר מזכך את האדם ונפשו, עיקרו של הזוהר הוא מוסר קדוש, עבודת השם טהורה, אהבת השם וישראל, מסירות נפש מלאה לתכלית הנצחית, הזוהר הוא אויר הנשמה, כפי שהגוף זקוק לאויר כך זקוקה הנשמה לזוהר הקדוש, וביחד עם קיום ההלכות והמצוות, לימוד כל פרד"ס התורה, פשט ההלכות, רמזיהן, דרושיהן וסודתן, מסירות נפש מוחלטת לקיום ולימוד התורה בטהרה ובקדושה ואז נזכה לאורו של משיח צדק שיופיע במהרה בימינו, ומהזוהר למדתי לחיות.

חיים על פי הזוהר

לחיות על פי הזוהר משמעותו למסור נפשך לעולם הבא על חשבון העולם הזה, ולהתנתק מכל תאוות העולם הגשמי, מרצון, מידיעה משמחה ובעיקר שלימות האמונה בבורא עולם ובתכלית. אזי כל הסתכלות והתבוננות בכל מה שמסביבך היא - זוהר, שש קצוות בגשמיות, למעלה, למטה, לפנים, אחור, ימין ושמאל, שלוש מידות ברוחניות, חכמה, בינה ודעת, ואחת אחרונה שכוללת את הכל - מלכות.

הזוהר היה קיים בנצחיות כפי התורה הקדושה, עסק בו האדם הראשון וכל הצדיקים והקדושים, דרך האבות הקדושים, משה רבינו, דוד המלך ובנו שלמה, ותנאים ראשונים, היחידי שקיבל רשות להוריד את הזוהר לעולם הזה כדי שיעסקו בו הוא רבי שמעון בר - יוחאי כפי שאמר בתיקוני זהר דף יז/א

בראשית ברא אלהים וגומר, כתיב המשכילים יזהירו כזהר הרקיע וגומר, אלין אינון רבי שמעון בן יוחאי וחבריו, רבי אלעזר בריה, ורבי אבא, ורבי יוסי, ורבי חיא, ורבי יצחק, ושאר חבריא, דאזדהרו זהירו (נ"א דמזהירין) לעילא כזהר הרקיע, מאי כזהר, אלא כד עבדו האי חבורא, אסתכמו עליה לעילא, וקראו ליה ספר הזהר, ומצדיקי הרבים ביה יהון נפישין ככוכבים לעולם ועד, דלא אתחשיך נהורא דילהון לעלם ולעלמי עלמין, בההוא זמנא דאתחבר האי חבורא, רשותא אתיהיב לאליהו לאסכמא עמהון ביה, ולכל מארי מתיבתא דלעילא ותתא, וכל חיילין דמלאכין עלאין, ונשמתין עלאין, למהוי עמהון באסכמותא ורעותא כחדא: תרגום בראשית ברא אלהים וגומר, כתוב המשכילים יזהירו כזהר הרקיע וגומר, אלו הם רבי שמעון בן יוחאי וחבריו, רבי אלעזר בנו, ורבי אבא, ורבי יוסי, ורבי חיא, ורבי יצחק, ושאר החברים, שהאירו אור למעלה כזוהר הרקיע, מה היא כזוהר, אלא כאשר עשו את החיבור הזה (ספר הזוהר), הסכימו עליו למעלה, וקראו לו ספר הזוהר, ומצדיקי הרבים בו יהיו חיים ככוכבים לעולם ועד, שלא יחשיך אורם לעולם ולעולמי עולמים, בזמן שחובר החיבור הזה, רשות ניתנה לאליהו הנביא להסכים איתם ולכל ראשי ישיבות שלמעלה ולמטה, כל חיילות המלאכים עליונים ונשמות עליונות, להיות איתם באחדות ובהסכמה כאחד. ומכאן שהזוהר הקדוש הוא חיבור שנעשה ע"י כל הנבראים הרוחניים מצד הקדושה, והם כולם הסכימו לחיבור הזה, אליהו הנביא הוא המקשר והוא שפותח את תיקוני הזוהר בכך שהוא מזהיר לכל הלומד בזוהר שלא לעשות הפרדה מההנהגות הרוחניות לקב"ה, כי יש לקשר לכל הנהגה רוחנית את הקדוש ברוך הוא שהוא פנימי לכל הנבראים ומקיף לכל הנבראים כפי שאמר בהמשך......
 

פתיחת אליהו הנביא זכור לטוב בתיקוני זהר דף יז/א

פתח אליהו ואמר, רבון עלמין דאנת הוא חד ולא בחושבן, אנת הוא עלאה על כל עלאין, סתימא על כל סתימין, לית מחשבה תפיסא בך כלל, אנת הוא דאפיקת עשר תקונין, וקרינן לון עשר ספירן, לאנהגא בהון עלמין סתימין דלא אתגליין, ועלמין דאתגליין, ובהון אתכסיאת (נ"א אתכסייא) מבני נשא, ואנת הוא דקשיר לון, ומייחד לון, ובגין דאנת מלגאו, כל מאן דאפריש חד מן חבריה מאלין עשר, אתחשיב ליה כאלו אפריש בך: תרגום : פתח אליהו ואמר, רבון העולם אתה הוא אחד ולא בחשבון, אתה הוא עליון על כל עליונים, פנימי מכל הפנימיים, אין כל מחשבה שיכולה לתפוס מהותך כלל, אתה הוצאת עשרה תיקונים וקראת להם עשר ספירות, להנהיג דרכם עולמות נסתרים שלא ייתגלו ועולמות שייתגלו, ובהם הסתתרת מפני אדם, אבל, אתה הוא המקשר אותם, ומייחד אותם, ובגלל שאתה פנימי לכולם, כל מי שיפריד אחד מאלו עשרה החברים יחשב לו כאילו הפריד אותך:

זוהר מזהיר בשלל גווני התורה הקדושה, מסביר ומבאר סוד השתלשלות המצוות ושורשיהן, מידותיו של הקב"ה שטבע בעולמו חסד ודין ומה שביניהם, מהות ברור האוכל - קדושה מהפסולת - טומאה, דבקות בקב"ה ובתורתו הקדושה על כל שביליה ונתיבותיה בפשט, ברמז, בדרש ובסוד, לדעת הליכותיה בעולם הזה ודרכיה לעולם הבא, להכין צידה לעולם הנצחי, המובטח לכל אשר יעסוק בה יומם ולילה. וזה שאמר בספר בראשית פרק יב (ה) וַיִּקַּח אַבְרָם אֶת שָׂרַי אִשְׁתּוֹ וְאֶת לוֹט בֶּן אָחִיו וְאֶת כָּל רְכוּשָׁם אֲשֶׁר רָכָשׁוּ וְאֶת הַנֶּפֶשׁ אֲשֶׁר עָשׂוּ בְחָרָן...: הנפש שהיא הנמצאת בשבי הקליפות לאחר מעשה חם באביו נח, אלו הן הנפשות אשר פדה אברהם אבינו מידי הסטרא אחרא והם שלו ושל זרעו לנצח נצחים, וזהו פרוש הזוהר לכל התרחשויות התורה הקדושה שמסביר ברוחניות את האירועים שקרו ואת מקרה הנפש, הרוח והנשמה ופעולותיהם כפי תכליתם, למה אנחנו בעולם השפל הזה?, למה עוברות עלינו כל כך הרבה צרות? אפילו שאנחנו עמו הנבחר של בורא כל העולמות, מהו הסתר הפנים? הזוהר מבאר ומפשט בהסתכלות בדיעבד את העתיד הצפון לזרעו הקדוש של אברהם, סיבת המצוות ושורשיהן, אהבת השם ודבקות בתורה הקדושה, ובעיקר פדיון נפש הקדושה, הניצוץ, התורה שבעל פה, השכינה מיד שוביהן  - כוחות הטומאה, הסטרא אחרא, הנחש. מאבק של אלפי שנים עומד להסתיים בנצחון הרוח על החומר, הזוהר אומר החומר ייעלם, הגשמיות העכורה תעלם כלא הייתה כל תכלית החומר הייתה הטעייה לטומאה, לקחת את הנפש השבויה מיד שוביה ולהעלותה למקומה בקדושה, וזהו שאמר דוד המלך ע"ה בספר תהילים פרק מט

(יב) קִרְבָּם בָּתֵּימוֹ לְעוֹלָם מִשְׁכְּנֹתָם לְדוֹר וָדֹר קָרְאוּ בִשְׁמוֹתָם עֲלֵי אֲדָמוֹת:.. שכל כך הרבה מקומות גשמיים נקראים על שמות בני אדם, וסופם כסוף כל אותם שנקראים בשמם, חורבן הגוף הגשמי ועלייה לעולם הרוחני, הנצחי. וזהו לך לך, לך בעולם הזה לך, עבורך, לאסוף מכנען את ניצוצות הקדושה, למצרים ולהכניס את רוח שרה בארמון פרעה להצלת יוסף ומשה שיחיו בארמון הזה, להציל את דוד המלך מסדום ועמורה ע"י לוט ושתי בנותיו, לקחת את נפש יצחק מידי חמשת המלכים שהם אות ה' השבויה, לחתום משכנתא לדורות עם הסטרא אחרא בברית בין הבתרים להוצאת השכינה "בכל" שמה ע"י מסירת מקרה הגשמיות לידי כוחות הטומאה הגויים שישלטו בגופם של ישראל עד סוף התיקון, לקיים כל מצוות התורה בשלימות במסירות נפש מלאה, עד שתקרא ע"י אדון הכל בספר ישעיה פרק מא (ח) וְאַתָּה יִשְׂרָאֵל עַבְדִּי יַעֲקֹב אֲשֶׁר בְּחַרְתִּיךָ זֶרַע אַבְרָהָם אֹהֲבִי:.. ישראל בנו בכורו של הקב"ה, יעקב עבדו ואברהם אוהבו, (בן, עבד, אוהב), המקיים כל מצוות אביו, מלכו ואהובו, להשכים בבוקר בבוקר לשחוט את היצר הרע ע"י מסירות נפש להעיר השחר, לקרוא קריאת שמע לפני נץ החמה לאחר טבילה במקווה טהרה המסוגל לטהרת המחשבות יותר מכל מצווה, להניח שני זוגות תפילין מבלי לחשוש מצחוקם ולעגם של עמי הארצות, ליטול ידיים בכל הזדמנות לטהר עצמך ורעיונותיך, לעסוק בתורה יומם ולילה, בדרך, בישיבה באוטו (בוס), בעבודה ואפילו בכולל ובישיבה ללמוד לאהוב את הקב"ה מתוך ספרי המוסר, ללמוד ההלכות ושורשיהן בפשט ובסוד, לדעת לכוון בתפילה עפ"י הזוהר הקדוש, האר"י הקדוש. גם אם כל העולם חושב שנמרוד הוא "אלהים", אתה תהיה אברהם, תחפש ותמצא את הקב"ה, בהתבוננות בעיני הזוהר הקדוש שהוא אור הגנוז המסוגל לקחת אותך לעולמות העליוניים ולהראות לך את גנזי המלך את כל סודות הבריאה וסיבתן. נמרוד ולוט תמיד יגידו לך לצאת לציד, לפרנסה, לבריאות, לשמירת הגוף, אברהם יגיד לו, ליצר הרע הזה ספר בראשית פרק יג ט) הֲלֹא כָל הָאָרֶץ לְפָנֶיךָ הִפָּרֶד נָא מֵעָלָי אִם הַשְּׂמֹאל וְאֵימִנָה וְאִם הַיָּמִין וְאַשְׂמְאִילָה:  אתה תעשה הפך מקרי החומר והגשמיות מסור נפשך לעולם הנצח.

 

הזוהר הוא אור הנשמה המנהגת את האדם מלמעלה

ממעוף הציפור נראית כל הארץ התחתית, עיני הציפור רואות את מה שלפני ההולך ואחרי ההולך, כך גם הזוהר הקדוש המסתכל בראיה (תא חזי) על ההתרחשויות מלמעלה מה לפני האדם ומה אחריו. פעולות האדם נקבעות על ידי בחירתו להיות מרכבה לאחד הכוחות הפועלים והם שניים, כוח הקדושה וכוח הטומאה, הזוהר מלמד את האדם כיצד להיות מרכבה לקדושה ע"י התבוננות במעשי האבות הקדושים, וכיצד להתרחק מהטומאה ע"י התבוננות במוזכרים בתורה שבחרו להיות מרכבה לטומאה, כאשר האדם מהלך בדרך סלולה של אבותינו הקדושים הרי הוא מרכבה לנשמה שלו הקשורה לרוחו המבררת את נפשו בעודה בגופו ההופך להיות סביל לקדושה, במסירות, בטוהרה, בזריזות, אז מכוונת הנשמה את האדם להגיע לתכלית היותו בעולם הזה, בגוף הזה בשם הזה, במשפחה הזו וכו', וזו הנשמה מסתכלת ממעוף הציפור על כל המתרחש סביב האדם נשוא תיקונה, ויודעת להזהירו ממכשולים, מאבן נגף, מבורות משחיתים, ממושב לצים, דרך רשעים ומעמידה במקום החטאים, ושני חיים אלו, הרוחניים והגשמיים מתחברים ויבוא המקרא ויגיד בספר בראשית פרק כג (א) וַיִּהְיוּ חַיֵּי שָׂרָה מֵאָה שָׁנָה וְעֶשְׂרִים שָׁנָה וְשֶׁבַע שָׁנִים שְׁנֵי חַיֵּי שָׂרָה: (עולם האצילות הוא באלפים, עולם הבריאה במאות, עולם היצירה בעשרות, ועולם העשיה באחדים) מאה שנים שהם בעולם הנשמה (עולם הבריאה), עשרים שהם בעולם הרוח (עולם היצירה) ושבע בעולם הנפש (עולם העשיה), שני חיים: בעולם הזה ובעולם הבא, דרך מערת המכפלה שהיא לשון כפילות, עולם הזה ועולם הבא, היא המחברת היא הכניסה לגן עדן, היא מקום מושב האבות הראשונים אשר בוחנים כל אדם המגיע ליום פטירתו, האם היה מרכבה לקדושה? והלך בדרכם? אזי מאפשרים לו להכנס לגן עדן, ואם ח"ו הפוך אזי החרב המתהפכת הופכת לו את הדרך והוא נכנס למקום ההפוך מגן עדן ל"ע. לימוד ואף גריסה של ספר הזוהר מסוגל להאיר את הנשמה, לתת לה מקום להנהיג את הגוף לתכלית, כי מאמר "בזה החיבור יצאו מהגלות ברחמים", הוא גם במקרה הפרטי של האדם לצאת מהגלות הפרטית שלו, שהיא יגון ואנחה, דאגה ומחסור גשמי, לחבוש את חמורו (החומר) ולהיכנס לארץ ישראל, ארץ החיים הרוחניים ללא תלות בהנהגה של החיצוניים שכל תכליתם היא העולם הזה, להנהיג עצמו בכל ההנהגות האפשריות להיות מרכבה לקדושה, לטהרה, לנשמה שתאיר בו את אור שבעת הימים לעולם הבא.
 


זוהר חדש - תיקונים


אָמְרוּ נִשְׁמָתִין דִּמְתִיבְתָּא עִלָּאָה, וַדַּאי הַאי אִיהוּ דְּדַרְגֵּהּ עַמּוּדָא דְּאֶמְצָעִיתָא דְּעָתִיד לְאִתְגַּלְּיָא בְּדָרָא דְּמַלְכָּא מְשִׁיחָא אִתְגַּלְּיָא בֵּהּ.

אמרו נשמות של הישיבה העליונה

זו דרגא של העמוד האמצעי

שעתיד להתגלות בדור של מלך המשיח

העמוד האמצעי

התינוק - פנים קטנות - זעיר אנפין

זה הילד ישראל שמו -

הוא הבן של מלך מלכי המלכים

והוא עבר תהליכי גדילה ולמידה

ונפילות וקימה

וגלויות

הכל כדי להיות ראוי להיקרא בן של הקב"ה

בנים אתם לה"

הוא נגלה בכל דור

וְרָזָא דְּמִלָּא קְרָא אוֹכַח, מַ"ה שֶּׁהָיָ"ה הוּא שֶׁיִּהְיֶ"ה. וּבָהּ מִמְּכוֹ""ן שִׁבְתּ""וֹ הִשְׁגִּי""חַ אֶל כָּל יוֹשְׁבֵי הָאָרֶץ.

סוד שלו הוא מה שכתוב

מה -

שהיה

הוא

משה

משה - הוא כללות ישראל

ממכון

שבתו

השגיח

משה

ישראל לעתיד לבוא, נבנה

מפנימיות וחיצוניות

של כל נשמות ישראל

יש את השורשים - הם האבות

הנביאים

מלכות בית דוד

הצדיקים - משורש יוסף

וכל העם קשור לשורש מהם

אבל - הראש

הדעת

הוא משה רבינו

הוא הפנימיות

הוא המקשר אל הקב"ה

פסול לך את הלוחות

לך, עבורך, כל שאר העם יינקו ממך!

הרועה הנאמן - רעיא מהמינא

קוּם רָעֲיָא מְהֵימָנָא לְאִתְּעָרָא לְהַהוּא דְּאִתְּמַר בֵּהּ אֲנִי יְשֵׁנָה וְלִבִּי עֵר. וּכְמָה אִנּוּן דְּמִיכִין וְשֵׁינָתָא בְּעֵינֵיהוֹן, דְּלָא פַּתְחִין לוֹן לְאִתְעַסְּקָא בְּרָזִין דְּאוֹרַיְתָא,

קום רעיא מהמנא - קום רועה נאמן

הגיע זמן לפקוד את העדר

עליהם נאמר

אני ישנה וליבי ער

כמה כולם ישנים - בדור האחרון הזה

פתוחים לעולם הזה, לתאוותיו

לעולם נעלם המשקר, המדמה..

וסותמים עינהם לראות את האמת

על ידי

סודות התורה

דְּכָל רָז אור אִתְקְרֵי, לְאַנְהָרָא בֵּהּ לְבַת עֵינָא וּלְאִתְּעָרָא לָהּ בֵּהּ לְגַבֵּי בַּעְלָהּ, דְּאִיהִי דְּמִיכָא בְּגָלוּתָא בֵּין אִנּוּן מָארֵי תּוֹרָה. דְּלֵית חַד מִנַּיְהוּ דְּיִתְּעַר לָהּ בְּבַעְלָהּ דְּאִיהוּ ר""ז אוֹר דְּנָהִיר בָּהּ בָּבַת עֵינָא. דְּרָז אוֹר אִיהוּ בְּחֻשְׁבָּן.

כל רז נקרא אור

רז = גימטירה 207

אור = 207

להאיר לאחת המיוחדת

בת עין

בת של ע - ...ע = 70

היא המלכות

השכינה הקדושה

שמעליה 7 רועים

שומרים

שבע הכלולים מעשר - 70 נפש בני יעקב

שכל תכליתם היא

בת עין

שכינה

שומרני כאישון בת עין

להיות שומרי השכינה, שומרי המלכה

למסור נפש עבור הבת, היחידה שהלכה לאיבוד

ביער העמים, מבוזה ומושפלת

צועקת ומייללת

לבניה ולבנותיה

שובו - שובו הביתה

לְאַנְהָרָא בֵּהּ לְבַת עֵינָא וּלְאִתְּעָרָא לָהּ בֵּהּ לְגַבֵּי בַּעְלָהּ, דְּאִיהִי דְּמִיכָא בְּגָלוּתָא בֵּין אִנּוּן מָארֵי תּוֹרָה. דְּלֵית חַד מִנַּיְהוּ דְּיִתְּעַר לָהּ בְּבַעְלָהּ דְּאִיהוּ ר""ז אוֹר דְּנָהִיר בָּהּ בָּבַת עֵינָא. דְּרָז אוֹר אִיהוּ בְּחֻשְׁבָּן.

להאיר בה בתוכה את אור התורה

היא דלה ועניה אין לה מעצמה כלום

רק שאריות שבניה נותנים לה

כאשר הם לא מבקשים עבור עצמם

כל היום

תן לי...תן לי

הב ..הב לי

אפילו בעלי התורה

לומדים עבור עצמם

ואין לה מנחם

ואין לה עזרה

חוץ

מאלו העוסקים בסוד

יודעים את סודה של המלכה

שהיא העולם הבא

היא התכלית

והם נדבקים רק בה

ואתה הרועה הנאמן

משה רבינו

עתיד להתגלות בדור האחרון

וללמד את ישראל את סודותיה

מעלותיה

של כלת משה

דְּהָא אַנְתְּ הוּא דְּאִתְּמַר בֵּהּ מֹשֶׁה קִבֵּל תּוֹרָה מִסִּינַי. דְּהָא הֲווֹ כֻּלְּהוּ נְבִיאַיָּא וְחַכְמַיָּא וּמָארֵי קַבָּלָה לְגַבָּךְ, כְּסִיהֲרָא וְכוֹכְבַיָּא וּמַזָּלֵי דְּלֵית לוֹן נְהוֹרָא אֶלָּא מְשַׁמְּשָׁא.

כפי אז

משה קיבל תורה מסיני

כולם קיבלו ממשה

הנביאים

החוזים

הצדיקים

החכמים

הוא כמו אור החמה המאיר לכוכבים וללבנה

כי אין לכל הכוכבים והלבנה

אלא מה שמקבלים מהשמש

וּבְגִין דְּאִתְּמַר בָּךְ פְּנֵי מֹשֶׁה כִּפְנֵי חַמָּה. קוּם אַנְהִיר לוֹן דְּעַד דֶּאֱמֶת אַנְהִיר לוֹן, כֻּלְּהוּ הֲווֹ בַּחֲשׁוֹכָא וְלֵית לוֹן נְהוֹרָא.

בגלל זה נאמר פני משה כפני החמה

קום תאיר

קום תדליק את נשמות ישראל

קום תפתח לב כל אחד מישראל

כפי שעשית

כולם בחשיכה

אין איתנו מי יודע מה

קום עד שהאמת

תצעק

קום עד שכל ישראל יאמרו שוב

נעשה ונשמע

קום וקבור את קורח ועדתו

קום גיבור מחה את העמלק

קום משה רבינו

הגיע זמן הגאולה

 חזרה לדף הבית
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים