אתר זוהר החיים הוקם על ידי הרב יוחנן באנון ז"ל 
האתר משומר למען זכרו על ידי מפעל הזוהר העולמי (Ha-Zohar.info) ולימוד הזוהר היומי (DailyZohar.com)

   פרשת בראשית    פרשת נח    פרשת לך לך    פרשת וירא    פרשת חיי שרה    פרשת תולדות    פרשת ויצא
   פרשת וישלח    פרשת וישב    פרשת מקץ    פרשת ויגש    פרשת ויחי    פרשת שמות    פרשת וארא
   פרשת בא    פרשת בשלח    פרשת יתרו    פרשת משפטים    פרשת תרומה    פרשת תצוה    פרשת כי תשא
   פרשת ויקהל    פרשת פיקודי    פרשת ויקרא    פרשת צו    פרשת שמיני    פרשת תזריע    פרשת מצורע
   פרשת אחרי מות    פרשת קדושים    פרשת אמר    פרשת בהר    פרשת בחוקותי    פרשת במדבר    פרשת נשא
   פרשת בהעלותך    שלח לך    פרשת קרח    פרשת חוקת    פרשת בלק    פרשת פינחס    פרשת מטות
   פרשת מסעי    פרשת דברים    פרשת ואתחנן    פרשת עקב    פרשת ראה    פרשת שופטים    פרשת כי תבוא
   פרשת כי תצא    פרשת ניצבים וילך    פרשת האזינו    פרשת זאת הברכה
 
    עמוד הבית
    צור קשר
    תחילת הבריאה
    מבנה העולמות
    ראש השנה
    תם עוונך בת ציון
    הנהגות וסגולות
    אדם
    גאולה
    לאלפים
    חיים על פי הזוהר
    אלול
    24 אלף תלמידי רבי עקיבא
    פתיחת אליהו
    רבי שמעון בר יוחאי
    תיקוןני זוהר חדש
    כללי סודות ורזי התורה
    מעלת עיסוק בזוהר
    מהו צדיק ?
    הליכות אור - נוער וחינוך
    סוד הקפת התיבה
    מפעל הזוהר העולמי
    סוד קליפת נוגה
    נפש, רוח, נשמה..
    הצלת רבי יצחק
    ערב רב
    טעמי המצוות
    קריאת שמע בכוונה
    להידמות לאבות
    ט"ו בשבט
    שבת קודש
    שיויתי השם
    רבי שמעון מבטל מוות
    מעלת הלילה
    חיזוק באמונה
    נטילת ידיים
    רחל
    ויעבור
    יום הכיפורים
    ייחודים בתנועה
    מדרש האותיות
    פרשיות השבוע - וידאו
    סוכות
    צפיחית בדבש
    מעוט הירח
    תלמוד ארץ ישראל
    תפילה בציון רשב"י
    סדר עליית הנשמה
    תמונות
    לב נתיבות עשר מאמרות
    חנוכה
    שיעורי תורה בצ'ט
    ברכות השחר
    סגולות שבת
    מזמור יט - פרוש הזוהר
    מדרש רות - זוהר
    הקדמה 6 מצוות
    שיעורי וידאו - זוהר
    פסח
    שביעי פסח ועומר
    עמלק העייף, ישראל יעף
    מעלת משה רבינו
    משיח
    המלחמה האחרונה 1
    אלפיים שנות תפילה
    מדרשי זוהר
    בראשית תמן - תיקון 48
    שום תשים עליך מלך
    כבד את אביך...
    אידרא זוטא
    יסודות הזוהר
    להשיב את הבן לאב
    נסתם הפתוח ונפתח הסתום
    אנכי ה'
    קריאת זוהר כללית
    שיעורי זוהר בקול
    אלול ושיעורים תשרי
    למה אנחנו כאן?
    רפ"ח
    ממלכת כהנים
    פרשות השבוע
    חגי השנה
    סודת הזוהר
    דרשות הרב בטקסט
    תורה וישראל חד הם
    מפתח החכמה ביראה
    ראשי ישן
    הנהגות הימים
    מבצע ה - 70
    שיעורי עץ החיים
    מחיה המתים
    נבואת פרס אירן
    חיטה ומשיח
    נצח זמן ומקום
    נישואין גירושין
    פורים
    מוצאי שבת
    סוד הפרצופים - בפשט
    מלאכים המלווים
תרומות לברכות בעלון
ובאתר נא להשאיר את נוסח
הברכה.
התרומות מיועדות להחזקת האתר
הדפסת עלוני הזוהר
הכנת סרטי וידאוו ייחודים, שיעורי זוהר 
 

 
פרשת השבוע

עמוד ראשי

מדרשי זוהר


פרשת השבוע מפי המקובל והצדיק רבי ניסים פרץ זצוק"ל
במדבר פרק-ח {א} וַיְדַבֵּר יְהוָה אֶל מֹשֶׁה לֵּאמֹר: {ב} דַּבֵּר אֶל אַהֲרֹן וְאָמַרְתָּ אֵלָיו בְּהַעֲלֹתְךָ אֶת הַנֵּרֹת אֶל מוּל פְּנֵי הַמְּנוֹרָה יָאִירוּ שִׁבְעַת הַנֵּרוֹת: אומר רש"י: אל מול פני המנורה: אל מול הנר האמצעי שאינו בקנים, אלא בגוף של המנורה (לכן נקרא, הנר הזה, פני המנורה) ...לפי הפרוש הזה, אם יכוון את כל הנרות אל העמוד המרכזי יהיו רק 6 נרות, שלושה מצד אחד ושלושה מצד שני, למה אמרה התורה 7 נרות? זו אחת הקושיות שמקשה "אור החיים הקדוש" רבי חיים בן עטר, ועוד קושיה {ג} וַיַּעַשׂ כֵּן אַהֲרֹן אֶל מוּל פְּנֵי הַמְּנוֹרָה הֶעֱלָה נֵרֹתֶיהָ כַּאֲשֶׁר צִוָּה יְהוָה אֶת מֹשֶׁה: {ג} ויעש כן אהרן. רש"י: להגיד שבחו של אהרן שלא שנה: עולה בדעתך שאהרון לא יעשה, בטח יעשה, אבל רש"י מוסיף : להגיד שבחו של אהרון שלא
שינה.: אוי ואבוי אם היה משנה, איזה שבח זה לומר שלא שינה?: חכמים אומרים "נשבע הקב"ה שלא יכנס בירושלים של מעלה עד שיכנסו ישראל לירושלים של מטה", מדבריהם למדנו כפי שיש ירושלים ובית המקדש של מטה יש ירושלים ובית המקדש של מעלה, מזבח של מטה מזבח של מעלה, ארון למעלה ארון למטה, מנורה של מטה מנורה של מעלה. כמו שדוד המלך ע"ה אומר בתהילים קכ"ב {ג} יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו: {ד} שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם ה': ירושלים של מעלה וירושלים של מטה חיבור אחד. דוד המלך כל ימי חייו שואף היה לחבר מעלה ומטה, בית מקדש של מטה עם בית מקדש של מעלה ולא זכה. כעת אפשר להבין: אמר הקב"ה למשה תבקש מאהרון שיעשה, לא רק כדי לצאת ידי חובה, להדליק את הנרות, תגיד לו שאני מבקש, כשהוא מדליק למטה גם שידליק את המנורה של מעלה וכאשר יעשה זאת, שיוריד את כל האור את כל השפע אל המנורה של מטה שישראל יקבלו את האור את כל השפע, אֶל מוּל פְּנֵי הַמְּנוֹרָה – של מעלה - יָאִירוּ שִׁבְעַת הַנֵּרוֹת, של מטה, כלומר "כעיר שחוברה לי יחדיו", למה זה שבעה ולא שישה? כי פה לא מדובר במנורה של מטה, היה צריך על ידי המנורה של מטה להדליק את המנורה של מעלה, ואחר כל לקחת את כל שבעת הנרות של מעלה ולהביאם למנורה של מטה, בשבעה נרות האלו נמצאים כל האורה של העולם, אתם מדליקים כדי להמשיך את האור של מעלה למנורה למטה, {ג} ויעש כן אהרן. רש"י: להגיד שבחו של אהרן שלא שנה. בלי שינוי אותו אור של מעלה משך אותו עם כל הכוונות והייחודים והוריד את כל האור העליון לאור התחתון ללא שינוי, אם היית עולה למעלה ומסתכל על המנורה העליונה ואחר כך את המנורה התחתונה – היית רואה שהוא עשה ופעל והוריד בדיוק ללא שינוי את האור של מעלה, להגיד שבחו ויעש כן, היה יכול מהתרגשות לשכוח את הכוונות, אהרון הצליח לעשות בשלימות את כוונות שהקב"ה רצה במנורה הוא פעל בהם, הוא פעל במנורה של מטה והדליק את המנורה של מעלה, להגיד שבחו שלא שינה.


במדבר פרק יב (א) וַתְּדַבֵּר מִרְיָם וְאַהֲרֹן בְּמשֶׁה עַל אֹדוֹת הָאִשָּׁה הַכֻּשִׁית אֲשֶׁר לָקָח כִּי אִשָּׁה כֻשִׁית לָקָח:

בזוהר, ובמדרשים מובא בצורה מפורטת כל הלכות לשון הרע אשר קיבצם הצדיק מחבר "החפץ חיים", לעולם לא יוכל אדם לדעת מסברא מהן הלכות לשון הרע, יעשה האדם עם עצמו חסד וילמד לפחות בכל יום שתי הלכות מהספר הקדוש "חפץ חיים" כדי שלא יכשל ולא יכשיל.

בראשית פרק ג (א) וְהַנָּחָשׁ הָיָה עָרוּם מִכֹּל חַיַּת הַשָּׂדֶה אֲשֶׁר עָשָׂה ה' אֱלֹהִים וַיֹּאמֶר אֶל הָאִשָּׁה אַף כִּי אָמַר אֱלֹהִים לֹא תֹאכְלוּ מִכֹּל עֵץ הַגָּן: (ב) וַתֹּאמֶר הָאִשָּׁה אֶל הַנָּחָשׁ מִפְּרִי עֵץ הַגָּן נֹאכֵל: (ג) וּמִפְּרִי הָעֵץ אֲשֶׁר בְּתוֹךְ הַגָּן אָמַר אֱלֹהִים לֹא תֹאכְלוּ מִמֶּנּוּ וְלֹא תִגְּעוּ בּוֹ פֶּן תְּמֻתוּן: (ד) וַיֹּאמֶר הַנָּחָשׁ אֶל הָאִשָּׁה לֹא מוֹת תְּמֻתוּן:

לשון הרע של הנחש, שקר ותככים, לשון הרע לא יוצאת מכח הדיבור ללא שומע, לכן גדול עונשו של השומע לשון הרע מהמדבר, זו הפעם הראשונה שיצאה לשון הרע בעולם שגררה בעקבותיה, מוות, צער, ירידה מדרגה רוחנית גבוהה לתחתית הגשמיות העכורה, שהיא צרעת האדם נסגר בעולם צר ורע לעת (זמן) קצובה, כפי מרים שנסגרה מחוץ למחנה הקדושה, לשבעה ימים, כך האדם נסגר בעולם צר ורע לעת קצובה שהיא שבעת אלפים שנה שהאדם יתקיים בעולם הסגור והרע הזה מחוץ למחנה הקדושה, ובגלל לשון הרע הזה מחכה כל מחנה ישראל הקדוש לעשות דרכו לארץ המובטחת (עולם הנצח) עד תום עונש הסגר שנגזר על אדם וכל תולדותיו בעוון שהחל בלשון הרע. זה בכללות האדם, ובפרטות כל אדם המדבר לשון הרע, וכל אדם השומע לשון הרע, הרי הוא מושך עליו רוח הטומאה של אבי אבות הטומאה הנחש הקדמוני, ואזי הוא נזרק מחוץ למחנה הקדושה אל מקום הסגר במדבר המלא בנחשים ועקרבים הנושכים בו ועושים בו כרצונם כי הוא נמצא ברשותם, לשון הרע הוא כל דיבור על אדם או קבוצה דברי אמת או שקר שאין בהם נפקא מינה (תועלת), הלכות הלשון חייבים ללמוד אין השכל והבינה יכולים להסביר לאדם הלכות אלו, "על בינתך אל תשען" ובכלל ירגיל האדם עצמו למעט דיבור על אחרים בין לטובה ובין לרעה, ירגיל עצמו ואחרים שאין הוא שומע דברי לשון הרע ויגער בכל מי שמנסה לדבר איתו לשון הרע.

 


 
מנורת שבעת הקנים שהם: החסד, הגבורה, התפארת, הנצח וההוד, היסוד והמלכות. שהם נפש המלכות הקדושה שנפלה ונשברה בעולמות חשוכים המלאים רוע ואכזריות, כפירה ועבודה זרה, נהנתנות ושעבוד הגשמי, ואהרן הכהן צריך להעלותה מעלה אל אורם העליון שנפרד מהם בשבירת הכלים (המלכויות של 7 הספירות) ובירידתם מטה אל החושך, והכהן שהוא נשמה מצד החסד והלוי שהוא נשמה מצד הגבורה וישראל שהוא נשמה מצד התפארת, מעלה את הנפש של כל ספירה וספירה, כך בכללות וכך בפרטות של כל אדם להעלות את נפשו למדרגה שלה, ע"י שמאיר בנשמה שלו, כל אדם הוא הכהן הפרטי המעלה את המלכות שלו למעלה, וזאת רק אם ישיג את כוח אור הנשמה שמאיר באדם כאשר הוא עוסק בתורת הנשמה שהיא תורת הסוד, הזוהר הקדוש. ימסור עצמו בקריאת שמע של שחרית קודם זריחת החמה, יטבול עצמו במקווה טהרה, יברך הברכות בדקדוק, בכוונה, ילמד סוד מטבע הברכה, סודות תפילת שמונה עשרה, יחבר השכינה בכל מצוה ומצוה, יכוון לפני כל מצוה ומצוה, יבכה בתיקון רחל ולאה שהם סוד השכינה, בעיקר רחל שהיא עיקר התקון, עיקר הבית, עקרת הבית. ואם לא יכול לבכות על גלות השכינה יבכה על עצמו על שלא יכול לבכות. יבכה על דור זה עם ייסוריי נפש שהם הקשים ביותר, דיכאון, חרדה, דמיונות, פחדים, הסתגרות, עניות הדעת וחסרון כיס, ותאוות גשמיות, וטכנולוגיה ממכרת ומחשב משקר ומשכר, ורדיפה אחר יופי הגוף והבגדים והצבעים, והפאות, וסלסולי השיער, ובגדים חמודים, ובריחה מאחריות, גזל ועושק מגדול עד קטן, ואחרי שימלא כוס דמעות של מסכנות, יתעורר למסור גופו שעתיד להיות מאכל לתולעים, לנפשו הנצחית שעתידה להנות מזיו השכינה, ע"י הפיכת גופו למכונה משוכללת של מצוות וחומרות, טהרה ונקיון, מידות מתוקנות ומיעוט תענוגות, זה תפקידו לשמש מכונית לנפש הרוחנית, ולמכונית אין רצונות משלה, היא צריכה לנוע ביעילות כמצוות הנהג, וסע ישר לקב"ה...
רבי שמעון בר - יוחאי, ראש לצדיקים בגן עדן שמימיו לא נראתה קשת בענן, אש קדושה משמים סבבה אותו ואת תלמידיו בכל עת שעסקו בתורה. ללא סבלנות לכוחות הטומאה במאבק מתמיד הוא שאמר כי יש להתגרות ברשעים בעולם הזה - אפילו שהלכה היא שלא להתגרות. כי אדם קדוש ללא רבב יכול להתגרות בכוחות הטומאה ולהכריעם, אין להם אחיזה בו הוא טהור הוא זך כמו שמן זית זך למאור הוא שלם כמו שה תמים שמום אין בו.
13 שנים במערה נכנס לתוך עפר הנחש, כמשל לבש את העולם לגופו והוציא מהנחש את בולעו, את זרע יעקב שנבלע בתוך הנחש הוציא נפשות בכוח מסירות נפשו, לימוד סודות התורה, כוחותיו בעליונים והתחתונים, הציל נפשות עד אין ספור, כפי יעקב שנכנס לתוך בית לבן להוציא משם את נפשות רחל ולאה ובני ישראל, כפי משה רבינו המסוגל להכנס לבית פרעה ולהכריעו, גם רבי שמעון התגרה בפרעה התנין הגדול ובלבן הנבל ויכל להם,
ועל כך באים ומודים לו במשך 2000 שנים כל אותם נפשות שלאחר שהוציא אותם מלוע הנחש נולדו ועברו מסכת ייסורים בזיכוך אחר זיכוך עד שהגיעו אליו למירון לומר לו תודה!!, חלק אחר הזדכך בלימוד התורה הקדושה שהשאיר הצדיק "זוהר", והגיעו למדריגה של קדושים, צדיקים והם באים להודות לו, וחלק מגיע כי אורו של רבי שמעון בר - יוחאי שממלא כל העולמות בתקופת ל"ג בעומר וגם במשך שאר ימי השנה, וכולם מודים שרבי שמעון הוא ראשון לצדיקים שיחיד הוא שהלכה היא כי ביום עלייתו לגנזי מרומים לא עושים "נפילת אפיים".
וזה הנחש, התנין, כוחות הטומאה המלאים בעולמנו רוצים נקמה, הם מכירים בכוחו של רשב"י, הוא מעביר בהם חלחלה, רעדה אחזתם, הם יודעים כי כוחו של רשב"י הגנוז בזוהר הקדוש שוחט אותם בכל פעם שיהודי פותח את ספר הזוהר, קורא בו, שוחט בהמוניהם כאשר מעיין ולומד בו, והם המציאו דרך לפנות לעם ישראל הקדושים ולהפחידם שלא לעסוק בזוהר הקדוש, הם טפטפו את כוס הרעל שלהם לתוך כוס השתייה של בערים, חסרי קדושה ושכל להורות לישראל הקדושים להתרחק מהצדיק וקדושתו, הם שמעדיפים סיפורי עולם הזה, כאילו אין עולם הבא, הם מעדיפים לבנות לעצמם שמות בעולם הזה, לשבת על כורסותיהם המרופדות וכרסיהם המרופדים בבשר ויין ולשכוח ולהשכיח לעם ישראל הקדושים כי הם לתכלית אחת בעולם הזה העכור, לקחת מהטומאה את ניצוצות הקדושה ולהעלותם למקומם, ובהעדר קדושה ישאר העולם הזה "חרוב" כפי מסכת סוטא, סנהדרין מדרשים ועוד שבאלף השביעי העולם הזה יהיה "חרוב", ויבנה עולם חסד, ותחיית המתים והטומאה תעלם, עד אז כל פועלו של היהודי לצעוד בשבילי אבותינו הקדושים שמסרו נפשם עבור כך:
והנה זה דורנו זכה לאור התשובה לאחר שירד למעמקי שער החמישים של הטומאה בכדי לקרב את הגאולה, הם התחפשו לכופרים ברוחניות, גדלו בבית "חילוני", מעולם לא ביקרו בבית כנסת או קראו קריאת שמע ישראל, הם הסתובבו בכל העולם חוו כל חוויות הטומאה האפשריות ובגמר איסוף ניצוצות הקדושה הם מצאו את עצמם במעלית התשובה, מעלה אל האור, מעלה אל הקדושה אל מסירות הנפש, אך וי וי וי..באמצע העלייה תפסו אותם מכחישי הסוד והזוהר, תפסו אותם מכחישי ההשגחה הפרטית והכניסו אותם במוסרות, בכפייה ללמוד הלכות העולם הזה, וחלקם הגדול נושר,
עיסקו בתורת עץ החיים - זוהר וסוד ולעולם אל תזניחו את ההלכה, את התלמוד הבבלי והירושלמי, את המשניות את התנ"ך, מי שמפריד בתורתו הקדושה של הקב"ה הבדלו ממנו, התרחקו ממנו הוקיעו אותו, הוא מהנחש, הוא אחוז בעוונותיו בכבלי שווא וקסם של העולם הזה, אל תפחדו, ההשגחה הפרטית תוביל אתכם למקום מבטחים - רק אם תאמין.
כדאי הוא רבי שמעון לסמוך עליו בשעת הדחק!!!!

 

 


רִבִּי פִּינְחָס הֲוָה שְׁכִיחַ קַמֵּי דְּרִבִּי רְחוּמָאִי בְּכֵיף יַמָּא דְּגִנוֹסָר. וּבַר נַשׁ רַב וּקְשִׁישָׁא דְיוֹמִין הֲוָה וְעֵינוֹי אִסְתַּלָּקוּ מִלְּמֶחמֵי.
רבי פנחס בן יאיר
הוא חמו של רשב"י
על חמורו של פנחס נאמר - צדיק
החמור היה אוכל רק אוכל מעושר
היה שובת בשבת ממש
ישב בחוף כנרת
אצל רבי רחומאי -מראשוני התנאים
והי זקן וכבר מאור עיניו אינו איתו
אָמַר לְרִבִּי פִּינְחָס וַדַּאי שְׁמַעְנָא דְּיוֹחָאִי חַבְרָנָא אִית לֵיהּ מַרְגָּלִית אֶבֶן טָבָא,
אמר לרבי פנחס
שמעת את הכרוז משמים
ליוחאי חברינו יש מרגלית טובה
אבן
וְאִסְתַּכְּלִית בִּנְהוֹרָא דְּהַהִיא מַרְגָּלִית נָפְקָא כִּנְהִירוּ דְּשִׁמְשָׁא מִנַּרְתְּקָהּ וְנָהֲרָא כָּל עָלְמָא
והסתכלתי על האבן הזו
באור שלה
ואורה מאיר כשמש שיצאה מנרתיקה
ומאירה את כל העולם
וְהַהוּא נְהוֹרָא קָאִים מִשְׁמַיָּא לְאַרְעָא וְנָהִיר כָּל עָלְמָא עַד דְּיָתִיב עַתִּיק יוֹמִין וְיָתִיב עַל כֻּרְסְיָיא כְּדְקָא יְאוּת
האור הזה יורד משמים לארץ
ומאיר את כל העולם
עד שהושיב את עתיק יומין
על הכסא כפי שצריך
אי אי אי
אור המרגלית - הוא רבי שמעון בר יוחאי
לפני לידתו ראו חכמי ישראל
את התיקון הגדול שיעשה
עד שיושיב את כל הפרצופים העליונים במקומם
ילמד את ישראל את תכליתו
שהוא בניית הפרצופים העליונים
השלמת מלכויות שנפלו
העלאת ניצוצות הקדושה
זה רבי שמעון
מרגיש ממלכות
מרעיש שמים וארץ
עוד אומר לרבי פינחס
וְהַהוּא נְהוֹרָא כָּלִיל כֹּלָּא בְּבֵיתָךְ. וּמִנְּהוֹרָא דְּאִתְכְּלִיל בְּבֵיתָךְ. נָפַק נְהִירוּ דַּקִּיק וּזְעֵיר וְנָפִיק לְבַר וְנָהִיר כָּל עָלְמָא, זַכָּאָה חוּלָקָךְ. פּוֹק בְּרִי, פּוֹק, זִיל אַבַּתְרֵיהּ דְּהַהִיא מַרְגָּלִית דְּנָהִיר עָלְמָא, דְּהָא שַׁעֲתָא קָיְימָא לָךְ.
האור הזה - המרגלית הזו
כלולה בבית שלך
ומהאור שהתכלל בביתך יוצא אור דק
קטן
ויוצא החוצה ומאיר לכל העולם
איזה זכות יש לך
צא בני צא
לך להביא את המרגלית המאירה את העולם
זה שעת רצון שלך
צא
בתו של רבי פינחס בן יאיר היא האור
המאיר את העולם
שאין יכולת לזכר לעבוד לבד
חייב הוא את זוגתו
היא המלכות שלו
היא אשר קמה בעוד לילה ותתן טרף לביתה
היא יכולה לרדת לעולמות התחתונים ולסייע לבעלה במלחמתו עם הנחש
היא יודעת את הנחש
היא מכירה את כל חולשותיו
 
של רבי פנחס נישאה לרבי שמעון בר יוחאי

 

הזיווג שנעשה כדי להביא את שתי הנשמות האלו לעולם
היה זיווג קדוש
של ליל שבת קודש
עם ייחודים
ותפילה
ומניעת הנאת הגוף והזימה
שתי הנשמות ירדו לעולם
ונולדו
ומיד חתמו ברית של נישואים לעתיד

 

צרוף אחר צרוף עבר רבי שמעון
למד את כל הפשט
גרם למחלוקות בין חכמי ישראל
על תפילת ערבית חובה או רשות
חקר את האמת
לא חשש מדבר
כאשר בנו הרומאים הרשעים
שווקים ורחובות נאים
וגשרים ומרחצאות
ישבו
רבי יוסי רבי מאיר

 

רבי שמעון בר יוחאי
ורבי יהודה בן גרים
אמר רבי יהודה מה נאים
מעישיהם על הבניה הזו
רבי שמעון אמר עבורם עשו
לגבות כסף
לצוד נשים
יהודה בן גרים סיפר את מה שאמרו
הגיע למלכות הרשעה
מיד הוציאו פסק דין
רבי יהודה בר אלעי ששיבח
יהיה ראש המדברים
לעולם לא יקדים אדם דיבור אליו
רבי יוסי ששתק יגלה - לגלות
רבי שמעון בר יוחאי שקטרג
ייהרג
מיד ברח עם בנו רבי אלעזר לבית המדרש
שם שהה כמה ימים
ולאחר מכן הלכו לפקיעין למערה
שם - פשטה החמה נרתhקה
אור החמה
אור המרגלית
התגלה
שם במערה יצא רשב"י מהכח אל הפועל
אור המרגלית שראו לחכמי ישראל
12 שנים מלאים יום ולילה תיקן רבי שמעון
בר יוחאי את כל התיקונים עד ביאת משיח
לבש את כל הנחש גל גופו
התלבש בעפר הארץ
רחץ בדמו
קיבלו ציווי כל כוחות הבריאה
לגלות לרשב"י את כל סודותיהם
נגלו לו כל מראות העולמות העליונים
תיקן את כל הפגמים
תיקן את הנפשות הבלועות
העלה אותם משאול
נלחם עם הס"מ וחיילותיו
ניצח אותם
זה רבי שמעון

 

נָפַק מִקַּמֵּיהּ וְקָאִים לְמֵיעַל בְּהַהִיא אַרְבָּא וּתְרֵין גּוּבְרִין בַּהֲדֵיהּ. חָמָא תְּרֵין צִפֳּרִין דְּהֲווּ אַתְיָין וְטָסִין עַל יַמָּא, רָמָּא לוֹן קָלָא וְאָמַר צִפֳּרִין צִפֳּרִין דְּאַתּוּן טָאסִין עַל יַמָּא, חֲמֵיתוּן דּוּךְ דְּבַר יוֹחָאִי תַּמָּן
יצא רבי פינחס
לחפש את רבי שמעון
ראה שתי ציפורים
שהיו עפות מעל הכנרת
ציווה אותם בקולו
ואמר
ראיתם את מקומו של רבי שמעון

 

עַד דְּנָפַק, הָא אִנּוּן צִפֳּרִין אַתְיָין וּבְפוּמָא דְּחָדָא מִנַיְיהוּ פִּתְקָא חָדָא וּכְתִיב בְּגַוָּוהּ דְּהָא בַּר יוֹחָאִי נָפַק מִן מְעַרְתָּא (הוא) וְרִבִּי אֶלְעָזָר בְּרֵיהּ.

 

חזרו הציפורים
עם פתק בפיהם
כתוב
הנה רבי שמעון יוצא מהמערה
ורבי אלעזר איתו
אֲזַל לְגַבֵּיהּ וְאַשְׁכַּח לֵיהּ מְשַׁנְיָא וְגוּפֵיהּ מַלְיָא חֲלוּדִין.
הלך לקראת רבי פינחס
וראה את רבי שמעון ובנו
מצולקים
מלאי חלודה ועפר
כחושים
ומאירים כאור השמש של בראשית
החל לבכות
ולשמוח
ובכי של כאב על המראה
בָּכָה (דף יא ע""ב) בַּהֲדֵיהּ וְאָמַר וַוי דַּחֲמִיתִיךְ בְּכָךְ. אָמַר זַכָּאָה חוּלָקִי דַּחֲמֵית לִי בְּכָךְ דְּאִלְמָלֵא לָא חֲמִיתָא לִי בְּכָךְ לָא הֲוֵינָא בְּכָךְ
אמר לרבי שמעון
אוי לי שראיתי אותך ככה
אמר לו
אשרייך שראית אותי ככה
אם לא הייתי כפי המראה הזה
לא הייתי בכלל
זו הייהת התכלית שלי
להגיע לשורש התיקון
להעלות את כל הנפשות
עד ביאת משיח צדקנו
פתחתי לכל הנפשות הבלעות פתח
הוא
ספר הזוהר
כל נפש שתיקנתי
כאשר היא תפתח את ספר הזוהר
יעלה אור הפתח שלה
והיא תצא
מהשבי של הנחש
והיא תתעלה
למקומה בשורש
זה יהיה בדור האחרון
הם יהיו כולם בעלי תשובה
הן ישובו
בזכות
מפתח הזוהר הקדוש
ברוך ה" לעולם אמן ואמן

 

ישתבח שמו של המאציל העליון שנתן לו תורה ומצוות ולימד את רבי שמעון בר - יוחאי את סודותיו ואשר לא שמר את הסוד לעצמו אלא חילק אותו לכל בר ישראל, (מבשר"י אחזה אלוה - מרשב"י אחזה אלוה) והרי הם כתובים בזוהר הקדוש והם שמותיו של הקב"ה שכל הנבראים הם חלק משמותיו של הקב"ה מי בחסד ומי בגבורה מי בקדושה ומי בטומאה, והכל הם צירוף אחר צירוף להרחיק הקטנות ולמשוך הגדלות, לדחוק הגשמיות ולהמשיך הרוחניות, לברר טוב מרע אוכל מפסולת עד להיות שמו של הקב"ה אחד - לא בחשבון של 1,2,3. ולפני אחד אין מה לספור, אלא אחד מלשון אחדות מוחלטת שאין בה הפכים, אין בה טוב ורע, אין בה למעלה ולמטה, אחד יחיד ומיוחד שלם בארבע אותיות שמו:

ישתבח ויתברך ויתעלה, ובעולמות הפרוד קיים התיקון = הם שלוש עולמות פירוד בהם מתקיימים המפרידים שהם כוחות הטומאה ובהם נלחמים המאחדים והמייחדים שהם כוחות הקדושה. שלוש עולמות: עולם הבריאה, עולם הנשמה שם יש כמעט אחדות מלאה, מיעוט רע ורובו טוב, למטה עולם היצירה, עולם הרוח חציו טוב וחציו רע, ומתחתו עולם העשיה רובו רע ומיעוטו טוב, ולמטה עולם העשיה הגשמי הזה כולו רע ובתוכו כבשה אחת דלה ועניה, ה" אחרונה בשמו יתברך, כנסת ישראל, עם ישראל, השכינה הקדושה, תורה שבעל פה, נפש שבויה בתוך לוע הנחש הארור המבקש לדחות את סופו, את שחיטתו ע"י הדבקת הנפש הקדושה לנפש הטמאה בתאוות עולם החומר, עולם התאוות הגשמיות, ובכוח הצדיק שמסר גופו ונפשו ונכנס לעפר שלוש עשרה שנים בתוך מערה וחי על חרובים ומים אנחנו כולנו לומדים או נלמד את סוד הברור, כל אחד מישראל יעסוק בסופו של ברור, תקון וצרוף בזוהר הקדוש בין בגלגול זה ובין בגלגול אחר, מכיון שלימוד פשט, הליכות העולם הזה, סיפורי התנ"ך ושיוכם לעולם הזה הם כולם מצד הנפש, התלמוד הבבלי והירושלמי בפשט הלימוד הוא ברוח ובנפש, ואילו הסוד, הזוהר הקדוש וחיים על פי הזוהר הם בעולם הנשמה, ולכל יהודי יש שלוש דרגות אלו בכח: נפש, רוח ונשמה והוא צריך לעמול בכדי שהדרגות האלו יצאו מהכח אל הפועל, בין בגלגול זה ובין בגלגול אחר, ואדם העוסק רק בפשט נתון בכל עת למרות מלכות הנחש, אין לו כח ועזר וסמך לשמור על נפשו, כאשר הוא זוכה לרוח אז מתעלת הנפש בכח הרוח לעיתים כפי שקובע עיתים לתורה, ונקרא עבד עברי, וכאשר זוכה לנשמה, שהיא סודות ורזי התורה הקדושה הרי הוא בן לקב"ה, כל זמנו ומעשיו ומחשבותיו דבוקים בתורה ובקב"ה, בשכבך ובקומך, ובלכתך בדרך ואין כח לנחש להפיק זממו על נפשך המוגנת ע"י רוח ונשמה מאורו של הקב"ה יתעלה, ובכח הנשמה מחזיק חרב פיפיות בידו ההורגת ושוחטת את כל כוחות הטומאה שלו ושל סביבותיו, ואז טוב לצדיק וטוב לשכנו, או לשוכניו שהם כל נפשות שפודה בכח מסירות נפשו מידי הנחש ומעלה אותם בכח נשמתו בכל פעם שקורא קריאת שמע ובמילה "אחד" מוסר את נפשו. ואז הוא מקיים מצות הפרשה: לעבוד בכוחות הטומאה ולהוציא מהם את נפשות הבלועים הנמצאים בחם בן נח שהוא עבד כנען, ובכך לקרב את הגאולה ב.ב.א.כ.י.רחיים על פי הזוהר
  
מדרשי הזוהר
 


שיעורי וידאו
כוונות על פי הזוהר והסוד
שמות קודש וייחודים
 
 
 
 רַבִּי חַסְדָּאי פָּתַח, (קהלת ט יד) עִיר קְטַנָּה וַאֲנָשִׁים בָּהּ מְעַט. עִיר קְטַנָּה, כָּךְ אָמַר רַבִּי יוֹסִי מִשְׁמֵיהּ דְּרַבִּי יִצְחָק, עִיר קְטַנָּה, דָּא גוּפוֹ שֶׁל אָדָם
עיר קטנה ובה אנשים מעט-זה גופו של אדם, אדם נקרא עולם קטן, עולם נקרא אדם גדול. זהו כלל- אדם גדולם, זהו פרט- אדם קטן, הכל ברא במידת אדם: ראש תוך, סוף, למעלה , אמצע , למטה, ימין, שמאל, אמצע, לפנים אחור, אמצע
הם כללות עשר מידות שלוש רוחניות, שש מעשיות, אחת יחידה ותמה ,אנשים בה מעט, הם איברי הגוף שכל אבר נחלק לשלושה פרקים הם פרטות האבר:
כפי יד, כף יד, פרק, זרוע, יד ימין כנגד חסד שלושה פרקים חכמה של החסד, חסד של החסד, נצח של החסד,יד שמאל
שלושה פרקים בינה של הגבורה, גבורה של הגבורה
הוד של הגבורה קו אמצעי, דעת של התפארת, תפארת של התפארת ,יסוד של התפארת וזנו
ימין-חחן, שמאל- בגה, אמצע- דתי, 

וּבָא אֵלֶיהָ מֶלֶךְ גָּדוֹל, זֶה יֵצֶר הָרָע. שֶׁהוּא מֶלֶךְ זָקֵן וּכְסִיל וּבְנֵי אָדָם גַּם כֵּן מְשׁוּעְבָּדִים תַּחְתָּיו, וְהוּא מֶלֶךְ עֲלֵיהֶם.
לעיר הקטנה בה מלך זקן וכסיל הוא יצר הרע ומשעבד את האיברים לעבודתו , לרוץ ברגליים לתאוות העולם הזה, לעבוד בידיים לעולם זה, בחירתו של האדם האם ליתן למלך הזקן-ליצר הרע למלוך עליו או למלך מלכי המלכים..
אין שני מלכים לאדם, , לכן ימכור איש את כל מה שיש לו ויגלה לעיר תורה ,לעיר שמלכותו יתברך מושלת בו ביציריו, ברצונותיו, 

וּמָצָא בָּהּ אִישׁ מִסְכֵּן וְחָכָם, זֶה יֵצֶר טוֹב, שֶׁהוּא מִסְכֵּן, וְאֵין מַאֲזִין לוֹ. חָכָם, שֶׁהוּא מַחְכִּים לַמַּאֲזִין לוֹ, לְהִנָּצֵל מֵעוֹנְשָׁהּ שֶׁל גֵּיהִנֹּם.
ואז טוב לו ,הוא דבוק בתכלית ,באמת, בידיעת מטרותיו בעולם ועובר זמן והוא שוקע בשיגרה, הוא לא מחדש, הוא לא מתקדם, יום רודף יום ..
וּמִלַּט הוּא אֶת הָעִיר בְּחָכְמָתוֹ, זוֹ נִשְׁמָתוֹ שֶׁל אָדָם, שֶׁלֹּא תֶחֱטָא לִפְנֵי בּוֹרְאָהּ. וְאָדָם לֹא זָכַר אֶת הָאִישׁ הַמִּסְכֵּן הַהוּא. אֵין זוֹכֵר אוֹתוֹ, וְיָשׁוּב הָאָדָם לַחֲטוֹא, בְּהַהוּא יֵצֶר הָרָע.
כי זה הזקן והכסיל ער 24 שעות כפי הקב"ה לא ינום ולא ישן, גם המלך הזה לא נם ולא ישן.. הוא ער כאשר אתה רוצה לקום בנץ ומשכנע אותך שזה חומרא, לא חייב.. הוא ער כאשר אתה רוצה להתקדש יותר לטבול במקווה טהרה, אומר ללך- אל תשתגע, תיהיה כמו כולם..
אתה חייב להחמיר, הוא ממתין לך בכל פינה להחליש את רצונך להידבק בקדושה, לעזוב הבלי העולם הזה, להפסיק לפטם גוף שתכליתו להיות מאכל לתולעים.. בבור קטן,בור אפל..
וכאשר תדע זאת ותחיה כך- תרחק מהמלך הכסיל והזקן תוכל להתקדם לדרגה גבוהה יותר, לכללות לאדם הגדול, לעבוד את היחידה המיוחדת האומללה, המשועבדת בגלל עוונותינו בגלל פשעינו, השכינה הקדושה המיילת ושואלת איה מנחם איה מרחם...

עִיר קְטַנָּה, זוֹ כְּנֶסֶת יִשְׂרָאֵל, שֶׁנִּקְרֵאת עִיר הַקֹּדֶשׁ, קַרְתָּא קַדִּישָׁא לְגַבֵּי הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא. כְּדְאַמְרִינָן. (שה"ש ח ח) אָחוֹת לָנוּ קְטַנָּה. שֶׁנֶּאֱמַר (בראשית כט טז) וְשֵׁם הַקְּטַנָּה רָחֵל. 
רחל, אימא, אמא מושלכת, מסולקת מעליונים ומתחתונים, כולם מגרשים אותה עבור התאוות, עבור אני,, עבור כוחי ועוצם ידי,, ויש מעט גם הם מושלכים ומבוזים
וַאֲנָשִׁים בָּהּ מְעָט, אֵלּוּ הָאָבוֹת- אבהרם, יצחק יעקב הם הבינו את התכלית והורישו אותה לכל זרעם הקדוש , כל מעשיהם היו עבור בכל מכל כל.
השכינה, מלכות ה" יתברך היא העולם הבא היא ירושלים של מעלה, היא ציון, ציון השבויה- איך נשיר את שיר ציון באדמת ניכר..
בָּא אָדָם הָרִאשׁוֹן, יָרְדָה עִמּוֹ שְׁכִינָה, וְשָׁרְתָה בְּתוֹכוֹ. חָטָא אָדָם הָרִאשׁוֹן, וְנִסְתַּלְּקָה מִמֶּנּוּ - היא לא יכולה לסבול חטא , היא לא יכולה לסבול מידות רעות , כעס גאווה, רדיפת כבוד, ממון, תאוות גשמיות, זימה,, - היא מסתלקת, היא נעלבת, היא מושפלת.

בָּא נֹחַ, וְהוֹרִידָהּ לָאָרֶץ. חָטְאוּ דּוֹר הַמַּבּוּל, וְנִסְתַּלְּקָה מִן הָעוֹלָם
לאן הלכה?
נדדו עליונים , נדדו תחתונים, אף אחד לא נשאר במקומו, כל עולמות הקדושה ירדו לעזור לסייע, הם צריכים מרכבה , ישראל הוא המרכבה של כל העליונים .. . 

לְפִיכָךְ וַאֲנָשִׁים בָּהּ מְעָט לְהִתְקַיֵּים עִמָּהּ בָּעוֹלָם. זְמַן מוּעָט הָיוּ, וְלֹא נִתְקַיְימוּ בָּהּ הַרְבֵּה.

וּבָא אֵלֶיהָ מֶלֶךְ גָּדוֹל וְסָבַב אֹתָהּ, דָּא פְּלוֹנִי. וּמָצָא בָהּ אִישׁ מִסְכֵּן חָכָם, דָּא יַעֲקֹב,
יעקב, מי זה יעקב?
איש תם- שלם במידותיו.. מי זה בית יעקב ?
הבית של יעקב זו רחל, כל נקבות ישראל הן רחל
וכאשר בנות רחל ידבקו ברחל ובמידותיה , וכאשר בני ישראל ידבקו ביעקב ובמידותיו אז תחזור השכינה למקומה , אז יחזור המלך מבכיו ואבלו מלך נעלב, מלך מושפל, מי השפיל אותו ?
כל מי שממליך כח אחר על עצמו, כל מי שחושב שיש כח אחר בעולם אדם , רב, מלך, שופט, רופא, צדיק הם כולם נבראים הם כולם בני חלוף, יש רק נצחי אחד, אין מלבדו כלום.
וּמִלַּט הוּא אֶת הָעִיר בְּחָכְמָתוֹ, דָּא משֶׁה. מַהוּ וְסָבַב אוֹתָהּ. שֶׁמִּתְעַסֵּק פְּלוֹנִי שֶׁיֶּחֶטְאוּ יִשְׂרָאֵל בַּגָּלוּת, בִּשְׁבִיל לְהִתְעַכֵּב הַמַּטְרוּנִיתָא בַּגָּלוּת, דִּכְתִיב (תהלים צא טו) עִמּוֹ אָנֹכִי וגו".

חכמה- זה משה רבינו הוא מילט את העיר, את ישראל, מציפורני רשע פרעה ומצרים, הוא ממלט בכל יום את נפשות העשוקים מידי פעור , הוא מתגלה בכל נשמה של ישראל 
הוא - משה- נ
הוא בשער התשובה- שער נ" יחד עם נשמה כללות נשמת ישראל, כל מי שזועק, צועק, אני רוצה אני מבקש אני מתחנן להתקרב לחזור- משה בא ומסייע לו ומלמד אותו וחוצה לו את ים סוןף ומביא אותו להר סיני , ומשמיע לו את קולו של הקב"ה"אנוכי ה" אלוקיך"... ואז אתה כבר לא פוחד לשמוע את קולו של הקב"ה- אתה מוכן למסור את נפשך, אתה מוותר על הכל כי אור הנשמה, אור משה רבינו מגלה לך את התכלית , את האמת, ואתה נכנע
אתה מתחבר למסכן.. לייצר הטוב
וּמָצָא בָהּ אִישׁ מִסְכֵּן, דָּא מָשִׁיחַ בֶּן דָּוִד. שֶׁנֶּאֱמַר בּוֹ, (זכריה ט ט) עָנִי וְרוֹכֵב עַל חֲמוֹר וְנֶאֱמַר (ישעיה נז א) הַצַּדִּיק אָבַד. כָּל זְמַן שֶׁלֹּא יָבֹא עָלָיו הַשֶּׁפַע. וְעָלָיו נֶאֱמַר, (שם ט ה) וְנָהָר יֶחֱרַב וְיָבֵשׁ.
זה המשיח הפרטי שלך- ייצרך הטוב כל עוד הוא לא רוכב על החמור, על החומר, על הגשמיות, החמור רוכב עליו - הוא לא גואל אותך.. וכשתשתחרר מהחומר, מהגשמיות, מהתאוות ממידות רעות, תלבין את החומר, חמור לבן ותרכיב עליו את היצר הטוב "סור מרע ועשה טוב" ואז אתה בגאולה וכאשר נגאלת- לך גאל אחרים , זכה את אחיך שבאפלה
וּמִלַּט הוּא אֶת הָעִיר בְּחָכְמָתוֹ, דָּא אַבְרָהָם, שֶׁבַּעֲבוּר אַבְרָהָם שֶׁעָתִיד לָבֹא, מִילַּט אֶת הַתֵּיבָה בְּחָכְמָתוֹ, וּמָלְטוּ נֹחַ וּבָנָיו.
תיהיה אברהם, מלט ערים נוספות ואת הנפש אשר עשה בחרן- עשה נפשות, גלה מלכותו יתברך על כל הנבראים שאתה יכול להשפיע עליהם, 
וכל העוסק בזיכוי הרבים אין חטא בא על ידו, החטא , הזקן הכסיל לא מתקרב אליו.. 

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

יתרו – זוהר – לשון הקודש (הזוהר בניקוד – הדרשה ללא ניקוד)
אָנֹכִי, שֶׁכְּשֶׁנִּטְהָר הַמִּקְדָּשׁ וְנָכְרִי לֹא יִקְרַב אֵלָיו וְהַמִּקְדָּשׁ מֵאִיר לְבַדּוֹ, שֶׁהֲרֵי הִתְבַּטֵּל בְּאוֹתָהּ שָׁעָה יֵצֶר הָרָע מִן הָעוֹלָם, וְהַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא הִתְעַלָּה בִּכְבוֹדוֹ לְבַדּוֹ, וְאָז נֶאֱמַר אָנֹכִי ה" אֱלֹהֶיךָ. סוֹד שָׁלֵם בַּשֵּׁם הַקָּדוֹשׁ. א" - לְיַחֵד סוֹד הַשֵּׁם הַקָּדוֹשׁ בְּדַרְגוֹתָיו לִהְיוֹת אֶחָד, מִשּׁוּם שֶׁסּוֹדוֹ הוּא ו". נ" - סוֹד לִירָא מִן הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא וְלָדַעַת שֶׁיֵּשׁ דִּין וְיֵשׁ דַּיָּן, וְיֵשׁ שָׂכָר טוֹב לַצַּדִּיקִים וּפֻרְעָנוּת לָרְשָׁעִים, מִשּׁוּם שֶׁהַסּוֹד שֶׁלּוֹ ה" תַּחְתּוֹנָה.
כ": לְקַדֵּשׁ אֶת הַשֵּׁם הַקָּדוֹשׁ בְּכָל יוֹם, וּלְהִתְקַדֵּשׁ בִּדְרָגוֹת קְדוֹשׁוֹת, וּלְהִתְפַּלֵּל אֵלָיו תְּפִלָּה בְּכָל זְמַן לְהַעֲלוֹת הַכֶּתֶר הָעֶלְיוֹן, סוֹד שֶׁל הַכִּסֵּא הָעֶלְיוֹן עַל גַּבֵּי הַחַיּוֹת הָעֶלְיוֹנוֹת כָּרָאוּי, וְהַסּוֹד שֶׁלּוֹ ה" עֶלְיוֹנָה.
י": לְהִשְׁתַּדֵּל בַּתּוֹרָה יוֹמָם וָלַיְלָה, וְלָמוּל מִילָה בְּסוֹד לִשְׁמֹנָה יָמִים, וּלְקַדֵּשׁ הַבְּכוֹר, וּלְהָנִיחַ תְּפִלִּין וְצִיצִית וּמְזוּזָה, וְלִמְסֹר אֶת הַנֶּפֶשׁ לַקָּדוֹשׁ-בָּרוּךְ-הוּא, וּלְהִדָּבֵק בּוֹ. אֵלֶּה הֵן שְׁתֵּים עֶשְׂרֵה מִצְווֹת עֶלְיוֹנוֹת שֶׁכּוֹלְלוֹת מָאתַיִם שְׁלֹשִׁים וְשֵׁשׁ מִצְווֹת אֲחֵרוֹת שֶׁהֵן בַּסּוֹד שֶׁל אָנֹכִי, כְּלָל שֶׁל זָכוֹר.
זה שאמר הקב"ה לישראל אנכי ה" אלהיך:
כשירד הקב"ה על סיני התעטרו כל ישראל בכתר, חטא הנחש יצר הרע כוחות הטומאה נמוגו נשארו רק ישראל והקב"ה ללא יצר רע טהורים, קדושים סוֹד שָׁלֵם בַּשֵּׁם הַקָּדוֹש התחברו אותיות שמו התחברו כל המידות שהופרדו ע"י הנחש כי זה הנחש מהותו - פרוד מחלוקת הוא הפריד את אותיות השם ואת הייחוד העליון ואחר כך את ישראל מהקב"ה ע"י חטא העגל ואת ישראל מארץ ישראל ע"י חטא המרגלים ואת השכינה מבית המקדש ע"י פירוד אחים ושנאת חינם ואת הגלויות ע"י כתות, חצירות, עדות, מוצאות ואת התורה הקדושה מארבע אותיות שמו ואת סודות התורה שהם הכוח היחידי שיכול לשחוט את הנחש המפריד זהו הכוח היחידי שיש לישראל כנגד כל כוחות הטומאה.
ולכן לא פוגעים בלומדי פשט יש להם בתי מדרשות מפוארים ממוזגים יש להם כל העולם הזה ללא הפרעה, כי הם לא מפריעים למפריד. ואילו לומדי הסוד נרדפים, עניים, בתי מדרש עשויים מצריפים עלובים וישנים ועוד ייסורים ורדיפות והחרמות.
כי לומדי הסוד שוחטים את הנחש את כוחות ה=טומאה את המפריד והוא תוקף רק אותם.

א - ייחוד שמו יתברך: לאחד לייחד - הקב"ה ישראל תורה אחד הם א" - לְיַחֵד סוֹד הַשֵּׁם הקָּדוֹשׁ בְּדַרְגוֹתָיו לִהְיוֹת אֶחָד, מִשּׁוּם שֶׁסּוֹדוֹ הוּא אות א ייחוד ראשון לעשות את הקב"ה – אחד: במחשבה בדיבור במעשה בכוונה, אין הפרדה אין שליטה לאף כוח בעולם חוץ מ "אחד" בכל דרגותיו בספירות בפרצופים הנבראים המלאכים, הכל אחד. לפני אחד מה אתה סופר?
אחד! ולא בחשבון של אחד שתים שלש וכו", אחד!! עצור. אחד יחיד ומיוחד הוא שולט בכל פרודה באויר בכל תנועה בתוך הנבראים מחוץ לנבראים הוא יודע כל מה שעבר עליך בכל הגלגולים וגם כעת הוא רואה את המחשבות שלך את ההרהורים שלך את כוונתיך את המניעים שאתה יודע, ואת המניעים שרק הפנימיות שלך יודעת.
וכאשר אתה מייחד אותו בצורה הזו. אז זה רק הוא!!! הוא המציאות, המציאות זה הוא!! לכן אמרו הכל בידי שמים חוץ מיראת שמים.
מהי המלכתו הקב"ה בעי ליבא רוצה את הרצון שלך את הלב שלך הוא מבקש "תמליך אותי עליך בידיעה" "תרצה להמליך אותי" ואז תראה, שאין כל כוח אחר, אין שכן, בנק, רופא, מנהל, אויב, רבי וכו" שיכול לשנות משהו משליטתו המוחלטת בך.
לייחד אותו ב - ו קצוות:
למטה שם הוא נמצא למעלה
גם ימין - בודאי
שמאל – תמיד
לפנים - תראה אותו
אחור - תמיד שומר עליך
ובתוכך - זו השביעית זו השכינה שכינתו שוכנת בתוכך.
נ" - סוֹד לִירָא מִן הַקָּדוֹשׁ בָּרוּך הוּא וְלָדַעַת שֶׁיֵּשׁ דִּין וְיֵשׁ דַּיָּן, וְיֵשׁ שָׂכָר טוֹב לַצַּדִּיקִים וּפֻרְעָנוּת לָרְשָׁעִים, מִשּׁוּם שֶׁהַסּוֹד שֶׁלּוֹ ה" תַּחְתּוֹנָה נ של אנכי נ = בינה 50 שערי בינה היא נקראת תשובה, יראה עליונה, "המלך המשפט" לפני יום הכיפורים. אבל גם אימא מרחמת וסולחת. היא הדין והדיין.
לעומת ולהבדיל, שופט בעולם הזה גמר לגזור דינו של אדם, הולך לעסקיו, כאשר הבינה מוציאה דין על אחד מישראל היא מיד עומדת וזועקת לבורא עולם "אני דין אמת עשיתי" אבל עכשיו אני מבקשת רחמים עבור ישראל בנך אומר לה הקב"ה לא לחינם קראתי לך "תשובה" מיד נשלחים שליחים לאדם בצורת "רבי", אח, אישה, קבצן מישהו שמבקש ממנו עזרה חסד צדקה ולאחר שהאדם יעשה צדקה יגיע שליח חדש שיזכיר לו את העבירה ותכנס בו רוח חרטה ותתעורר בו תשובה וגזר הדין ימחק. יש דין ויש דיין ויש תשובה זו נ של אנכי.
כ": לְקַדֵּשׁ אֶת הַשֵּׁם הַקָּדוֹשׁ בְּכָל יוֹם : איך מקדשים את שמו
תהיה צדיק צדיק פרושו צדק לשון מאזניים לקיים את כל ההלכות במדוייק לשון מאזניים לא לחומרא לא לקולא בדיוק כפי חוד התער זהו צדיק ובמקום שאתה מרגיש חזק היה חסיד החמר מעט קום מוקדם יותר נטול ידיים ליד המיטה ברך כמו שצריך את ברכות השחר וכשאתה בין בני אדם היה מודל לחיקוי הראה שאתה בן של הקב"ה מידות איפוק אהבה עזרה השתתפות בכל צער ושמחב=ה של ציבור פשט הדברים עכשיו סוד העולם הוא שדה מערכה שדה קרב
רוחני שתי חיילות שתי מחנות וכפי מלחמה יש שבויי יש נעדרים יש פצועים ובדור שלנו יש הרבה הלומי קרב קידוש שמו זה ללמד את העולמות העליונים את שיעור הקומה את הידיעה שהעולם הזה הוא עולם המדמה לתת כוח וידיעה על האויב דע את האויב זהו כלל גדול בכל צבא זהה אותו הוא מחלל את שמו של הקב"ה אתה קדש הלל אותו שבח אותו וּלְהִתְקַדֵּשׁ בִּדְרָגוֹת קְדוֹשׁוֹת לדעת את הדרגות הקדושות
איך מעלים תפילה איך מושכים שפע מה זה הקב"ה מה הם הנהגותיו למה מסתירים את הקב"ה את הבורא מכולם למה לא מגלים את גדלותו את מידותיו עוסקים רק בעולם הזה מה ואיך לאכול ולשתות ולישון גלו את הקב"ה לכל העולם גדלו שמו קדשו שמו הוא עכשיו בחזקת "מלך נעלב"
6000 אלפים שנים, מורדים בו, מבזים אותו, מגרשים אותו - ברח דודי ודמה לך לצבי או לעופר האיילים.. עכשיו, הוא כבורח, כמתחבא, כמסתתר. ואנחנו מבקשים!!! גם כשאתה בורח - ברח כמו עופר שתמיד מסתכל אחורה, שתראה שאנחנו אחרייך!! לא עזבנו!! לא נעזוב!!
פייסו אותו....
וּלְהִתְפַּלֵּל אֵלָיו תְּפִלָּה בְּכָל זְמַן שלוש תפילות חובה קבעו הם לצורך תיקון העולמות, אבל ההלכה תתפלל במילותייך 24 שעות המצא תפילות על כל דבר דבר עם הקב"ה על כל דבר, הוא שומע "תפילת כל פה" כל פה שפונה אליו, הוא שומע, אמרי פה וגם הגיון הלב! הוא שומע את הדיבור אבל גם את המסתתר בתוך הדיבור.
לְהַעֲלוֹת הַכֶּתֶר הָעֶלְיוֹן : לעלות את הכתר העליון למדרגתו? הכתר לא זז ח"ו.
אלא, במחשבה של בני אדם, הם הורידו את הכתר של המלך והלבישו אותו על בני אדם, עד מתי תעסקו בכתר של אדם? ותעסקו בכתר של מלך המלכים של הבורא יתברך שברא הכל!!
י": לְהִשְׁתַּדֵּל בַּתּוֹרָה יוֹמָם וָלַיְלָה: י של אנכי תורת השם תמימה שלימה היא תוכנית הבריאה הפועלת ללא דופי ההרמוניה בין כל הנבראים הגשמיים והרוחניים התורה צריכה תנועה היא לא נעה ופועלת מעצמה היא מקיימת את כל הקשרים, ההשפעות, את כל חוקי הבורא עבור הנבראים, אך מי שמניע אותה הוא ישראל, הוא מוציא אותה מהכח אל הפועל, ללא שישראל יעסקו בתורה יומם ולילה – חוקי הבורא לא יתקיימו והעולם יחזור לתהו, שניה אחת ללא תורה! העולם יחרב.
כל אות צופן קוד היא תנועה באלפי עולמות במליארדי נבראים כל עולל בן 3 שאומר "שמע" מניע את כל העולמות קדימה אל הגאולה, אל הנחלה, אל גילוי מלכותו יתברך.
כי בתורה יש קוד מיוחד צופן, שכאשר ישמע, אותו קוד, אותו צופן, (כפי "פקוד יפקוד" – קוד גאולת מצרים) הכל ישתנה התורה תקבל את צורתה הסופית הנצחית - העולם הבא.
קוד אחד צופן אחד שנמצא רק בנשמה אחת! מי הוא משה רבינו בגוף של משיח בן דוד: שתבוא הגאולה משיח שיבוא...תהיו ברוכים!!

 

שיעור יומי -..מעלת משה רבינו

 

 

בני ..בניי
אקרא לארבע צדדי העולם
ומשביע אני אותם עבורכם
מזרח מזרח
כאשר בני יתפזר במקומך
תסתכל עליהם
כיצד השחירו פניהם
וכפפו גופםהמלחמה האחרונה 1

 

 

מה קרה לכל התפילות?

למה אף אחת לא נענתה עד היום

?אלפיים שנות תפילה

 


 


זוהר חדש - תיקונים


אָמְרוּ נִשְׁמָתִין דִּמְתִיבְתָּא עִלָּאָה, וַדַּאי הַאי אִיהוּ דְּדַרְגֵּהּ עַמּוּדָא דְּאֶמְצָעִיתָא דְּעָתִיד לְאִתְגַּלְּיָא בְּדָרָא דְּמַלְכָּא מְשִׁיחָא אִתְגַּלְּיָא בֵּהּ.

אמרו נשמות של הישיבה העליונה

זו דרגא של העמוד האמצעי

שעתיד להתגלות בדור של מלך המשיח

העמוד האמצעי

התינוק - פנים קטנות - זעיר אנפין

זה הילד ישראל שמו -

הוא הבן של מלך מלכי המלכים

והוא עבר תהליכי גדילה ולמידה

ונפילות וקימה

וגלויות

הכל כדי להיות ראוי להיקרא בן של הקב"ה

בנים אתם לה"

הוא נגלה בכל דור

וְרָזָא דְּמִלָּא קְרָא אוֹכַח, מַ"ה שֶּׁהָיָ"ה הוּא שֶׁיִּהְיֶ"ה. וּבָהּ מִמְּכוֹ""ן שִׁבְתּ""וֹ הִשְׁגִּי""חַ אֶל כָּל יוֹשְׁבֵי הָאָרֶץ.

סוד שלו הוא מה שכתוב

מה -

שהיה

הוא

משה

משה - הוא כללות ישראל

ממכון

שבתו

השגיח

משה

ישראל לעתיד לבוא, נבנה

מפנימיות וחיצוניות

של כל נשמות ישראל

יש את השורשים - הם האבות

הנביאים

מלכות בית דוד

הצדיקים - משורש יוסף

וכל העם קשור לשורש מהם

אבל - הראש

הדעת

הוא משה רבינו

הוא הפנימיות

הוא המקשר אל הקב"ה

פסול לך את הלוחות

לך, עבורך, כל שאר העם יינקו ממך!

הרועה הנאמן - רעיא מהמינא

קוּם רָעֲיָא מְהֵימָנָא לְאִתְּעָרָא לְהַהוּא דְּאִתְּמַר בֵּהּ אֲנִי יְשֵׁנָה וְלִבִּי עֵר. וּכְמָה אִנּוּן דְּמִיכִין וְשֵׁינָתָא בְּעֵינֵיהוֹן, דְּלָא פַּתְחִין לוֹן לְאִתְעַסְּקָא בְּרָזִין דְּאוֹרַיְתָא,

קום רעיא מהמנא - קום רועה נאמן

הגיע זמן לפקוד את העדר

עליהם נאמר

אני ישנה וליבי ער

כמה כולם ישנים - בדור האחרון הזה

פתוחים לעולם הזה, לתאוותיו

לעולם נעלם המשקר, המדמה..

וסותמים עינהם לראות את האמת

על ידי

סודות התורה

דְּכָל רָז אור אִתְקְרֵי, לְאַנְהָרָא בֵּהּ לְבַת עֵינָא וּלְאִתְּעָרָא לָהּ בֵּהּ לְגַבֵּי בַּעְלָהּ, דְּאִיהִי דְּמִיכָא בְּגָלוּתָא בֵּין אִנּוּן מָארֵי תּוֹרָה. דְּלֵית חַד מִנַּיְהוּ דְּיִתְּעַר לָהּ בְּבַעְלָהּ דְּאִיהוּ ר""ז אוֹר דְּנָהִיר בָּהּ בָּבַת עֵינָא. דְּרָז אוֹר אִיהוּ בְּחֻשְׁבָּן.

כל רז נקרא אור

רז = גימטירה 207

אור = 207

להאיר לאחת המיוחדת

בת עין

בת של ע - ...ע = 70

היא המלכות

השכינה הקדושה

שמעליה 7 רועים

שומרים

שבע הכלולים מעשר - 70 נפש בני יעקב

שכל תכליתם היא

בת עין

שכינה

שומרני כאישון בת עין

להיות שומרי השכינה, שומרי המלכה

למסור נפש עבור הבת, היחידה שהלכה לאיבוד

ביער העמים, מבוזה ומושפלת

צועקת ומייללת

לבניה ולבנותיה

שובו - שובו הביתה

לְאַנְהָרָא בֵּהּ לְבַת עֵינָא וּלְאִתְּעָרָא לָהּ בֵּהּ לְגַבֵּי בַּעְלָהּ, דְּאִיהִי דְּמִיכָא בְּגָלוּתָא בֵּין אִנּוּן מָארֵי תּוֹרָה. דְּלֵית חַד מִנַּיְהוּ דְּיִתְּעַר לָהּ בְּבַעְלָהּ דְּאִיהוּ ר""ז אוֹר דְּנָהִיר בָּהּ בָּבַת עֵינָא. דְּרָז אוֹר אִיהוּ בְּחֻשְׁבָּן.

להאיר בה בתוכה את אור התורה

היא דלה ועניה אין לה מעצמה כלום

רק שאריות שבניה נותנים לה

כאשר הם לא מבקשים עבור עצמם

כל היום

תן לי...תן לי

הב ..הב לי

אפילו בעלי התורה

לומדים עבור עצמם

ואין לה מנחם

ואין לה עזרה

חוץ

מאלו העוסקים בסוד

יודעים את סודה של המלכה

שהיא העולם הבא

היא התכלית

והם נדבקים רק בה

ואתה הרועה הנאמן

משה רבינו

עתיד להתגלות בדור האחרון

וללמד את ישראל את סודותיה

מעלותיה

של כלת משה

דְּהָא אַנְתְּ הוּא דְּאִתְּמַר בֵּהּ מֹשֶׁה קִבֵּל תּוֹרָה מִסִּינַי. דְּהָא הֲווֹ כֻּלְּהוּ נְבִיאַיָּא וְחַכְמַיָּא וּמָארֵי קַבָּלָה לְגַבָּךְ, כְּסִיהֲרָא וְכוֹכְבַיָּא וּמַזָּלֵי דְּלֵית לוֹן נְהוֹרָא אֶלָּא מְשַׁמְּשָׁא.

כפי אז

משה קיבל תורה מסיני

כולם קיבלו ממשה

הנביאים

החוזים

הצדיקים

החכמים

הוא כמו אור החמה המאיר לכוכבים וללבנה

כי אין לכל הכוכבים והלבנה

אלא מה שמקבלים מהשמש

וּבְגִין דְּאִתְּמַר בָּךְ פְּנֵי מֹשֶׁה כִּפְנֵי חַמָּה. קוּם אַנְהִיר לוֹן דְּעַד דֶּאֱמֶת אַנְהִיר לוֹן, כֻּלְּהוּ הֲווֹ בַּחֲשׁוֹכָא וְלֵית לוֹן נְהוֹרָא.

בגלל זה נאמר פני משה כפני החמה

קום תאיר

קום תדליק את נשמות ישראל

קום תפתח לב כל אחד מישראל

כפי שעשית

כולם בחשיכה

אין איתנו מי יודע מה

קום עד שהאמת

תצעק

קום עד שכל ישראל יאמרו שוב

נעשה ונשמע

קום וקבור את קורח ועדתו

קום גיבור מחה את העמלק

קום משה רבינו

הגיע זמן הגאולה

 חזרה לדף הבית
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים